Fenerbahçe bu gruptan çıkar

Fenerbahçe bu gruptan çıkar.40603
  • Giriş : 11.12.2007 / 23:30:00

Moskova'nın teknik direktörg Valeri Gazzaev, gruptan çıkacak ikinci takımın Fenerbahçe olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe'nin, Avrupa Şampiyonlar Ligi (G) Grubu'nda karşılaşacağı rakibi CSKA Moskova'nın teknik direktörg Valeri Gazzaev, gruptan çıkacak ikinci takımın Fenerbahçe olacağını söyledi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Gazzaev, takımının hedefinin kalmamış olmasının, profesyonel olarak motivasyonunun kalmadığı anlamına gelmediğini söyledi. Rus teknik adam sözlerini şöyle sürdürdü: ''Takımın hedefinin kalmamış olması, profesyonel motivasyonunun kalmadığı anlamına gelmez. Yarınki maç ne de olsa bir Avrupa Şampiyonlar Ligi maçı. Ağırlıklı olarak daha önce ilk 11'de yer bulamayan gençlerin, çok şey kanıtlamaları gerekecek. Bunun için, profesyonel anlamda hedefli bir maç olacak. Fenerbahçe açısından da üstün derecede hedefe yönelik maç olacak. İyi konsantre olup, iyi hazırlanmışlardır. Çok iyi bir maç olacağını sanıyorum. Kuşkusuz her genç oyuncu yarın en üstün becerisini sahada ortaya koyacaktır. Biz bu maça hazırlanırken Türkiye'deki yorumları dikkate almadık. Hazırlığımızı yaparken başka unsurları dikkate aldık. Rusya'da lig bitti. Bizim Moskova'daki hava durumlarımız da uygun olmadığı için İstanbul'a en yakın hava koşullarını araştırdık. Bunu da Yunanistan'da bulduk. Bu da profesyonelce hazırlandığımızın bir kanıtıdır. Ben ayrıca Fenerbahçe'nin biz üst tura çıkacağına inanıyorum çünki PSV, İnter'e yenilecek.''

AKİNFEEV: ''TARAFTARIMIZ İÇİN KAZANMAK İSTİYORUZ''

Toplantıya katılan CSKA Moskova kalecisi Igor Akinfeev ise takımının son yıllardaki maçlarını yalnızca taraftarları için değil tüm Rusya için oynadığını söyledi.

Akinfeev, ''Son yıllarda en çok ülke puanı kazandıran takım zaten CSKA. Bu puanları sürekli Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde kazanıyor. Buna karşın biz, yarın öncelikle kendi taraftarlarımıza galibiyet armağan etmek için oynayacağız. Tabii ki 3 puan istiyoruz ve bunu da taraftarlarımıza armağan etmek istiyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious