Fenerbahçe bu gruptan çıkar

Fenerbahçe bu gruptan çıkar.7923
  • Giriş : 08.10.2006 / 00:00:00

Zico, “UEFA Kupası'nda zorlu bir gruba düştük; ama Fenerbahçe bu gruptan çıkar” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milli maçlar nedeniyle lige verilen bir haftalık arayı değerlendirmek üzere Fenerbahçe ile Ankaragücü arasında Ankara 19 Mayıs Stadı'nda bir hazırlık maçı oynandı. Fenerbahçe'nin 3-2'lik bir skor ile kazanmayı bildiği maç sonrası Zico, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Haftaya aynı statta Ankaraspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Zico, "Olumlu bir maç oldu. Amacımız, takımda hiç şans bulamayan ya da az oynayan oyuncuları görmek ve onların kendi performansalarını ölçmelerini sağlamaktı. Takımda az şans bulan ya da hiç bulamayan oyuncular için iyi oldu. İyi bir performans ortaya koydular. Haftaya aynı saatte aynı statta oynayacak olmak olumlu. Böyle bir fırsat çıkınca da değerlendirdik. Haftaya buraya 3 puan için geleceğiz" diye konuştu.

Takıma yeni gelen futbolculara, takıma ısınmaları için neden bu maçta görev vermediğinin sorulması üzerine Zico, "Ben, takımda oynamak için çok az fırsat bulan oyunculara yer verdim. Lig uzun bir maraton ve birçok farklı kulvarda mücadele ediyoruz. Bu oyuncuların takıma uyumu için iyi olabilirdi; ama aynı zamanda yorardı da. Bu oyunculara ileride daha çok ihtiyacım olacak. Deniz, Kemal, Serkan, Serdar ve Selçuk gibi oyuncuların kendilerini görmeleri ve maç ritmi elde etmeleri için bu iyi bir mücadeleydi" şeklinde konuştu.

"UEFA KUPASI'NDA ZORLU GRUP"

Fenerbahçe'nin UEFA Kupası'nda zorlu bir gruba düştüğü belirtilerek, UEFA'da farklı bir oyun taktiği izleyip izlemeyeceğinin sorulması üzerine ise Zico, "UEFA'da taktik değişir mi? Bunu zama gösterir. UEFA, seviyesi yüksek bir kupa ve bu nedenle güçlü takımlar var. Zor bir gruba düştük. Ama Fenerbahçe kendine güvenen büyük bir takım ve ben de futbolcularıma güveniyorum. Fenerbahçe, bu gruptan çıkar" dedi. Başka bir gruba düşmek isteyip istemediğinin sorulması üzerine ise Zico, "Fikstür belirlendi, kuralar çekildi. Yapacak birşey yok. Her şey belli ve bizde çıkıp oynayacağız. Futbolda ileri bakmak lazım" cevabını verdi.

Maçta forma fırsatı bulan Semih, Selçuk ve Serkan ise bu maçın ilk 11 fırsatı bulamayan oyuncular için kendini gösterme şansı olduğunu belirttiler. Güzel bir karşılaşma olduğunu belirten futebolcular, "Eksikliklerimizi gördük. Bazı futbolcuların ilk 11'de oyanayan futbolcuları zorlayabileceğini gördük. Fenerbahçe'nin bundan sonra çıkışı sürecek ve Fenerbahçe galibiyet serisi ile yoluna devam edecektir" dediler.

HİKMET KARAMAN:"YÖNETİM TARAFTAR SORUNU ÇÖZMELİ"

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman ise, forma şansı bulumayan oyuncularını görme şansı elde ettiğini dile getirdi. Karşılaşmanın iyi geçtiğini belirten Karaman, takım olarak daha iyi oynayabileceklerine işaret etti. Karaman, 'Yönetim istifa' sloganları atan bir grup taraftarı nasıl bulduğunun sorulması üzerine, "Bu çok ciddi bir sorun. Yönetim bir an önce bu sorunu çözmeli" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious