Fenerbahçe cezaya itiraz edecek

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

Geçen hafta şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe, Galatasaray ile yapacağı derbi maçın hazırlıklarına başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antrenman sonunda taraftarlar, futbolculara şampiyonluk pastası yedirdi.

Trabzonspor maçının ardından 2 gün izin yapan sarı-lacivertliler, bu akşam Samandıra'daki tesislerde biraraya gelerek derbi maçla ilgili ilk çalışmalarını yaptılar. Ligde geçen hafta alınan sonuçların ardından şampiyonluğu garantileyen sarı-lacivertlilerin antrenmanı oldukça neşeli geçti.

Çok sayıda taraftarın da izlediği antrenmanda tesislere baklavalar götürülürken, bir taraftar, hazırlattıkları şampiyonluk pastasını futbolcular ve teknik direktör Zico'ya sundu.

O'DAN TEŞEKKÜR

Teknik direktör Zico, antrenman öncesinde, saha içinde takımına yönelik yaptığı konuşmada, herkese teşekkür etti. Brezilyalı çalıştırıcnın, konuşmasında teknik heyeti ve futbolculara teşekkür ettiği ve "2 önemli maçımız daha kaldı, onlara da ciddi olarak hazırlanmamız gerekiyor" dediği bildirildi.

T OMUZLARDA

Zico'nun konuşmasının ardından takım kaptanı Ümit Özat da takım arkadaşlarına yönelik bir konuşma yaptı.
Ümit'in konuşmasının ardından futbolcular, kaptanı omuzlara alarak havaya attı.

Yaklaşık 1 saat 45 dakika süren antrenmanda sarı-lacivertliler, ısınmanın ardından 2 grup halinde pas çalışması ve çift kale maçlar yaptı.

Sakatlığı nedeniyle antrenmana katılmayan Appiah, tesislerde tedavi olurken, Ganalı futbolcu, antrenmanın son bölümünü saha kenarından izledi.

Fenerbahçe, Galatasaray maçının hazırlıklarını yarın akşam yapacağı antrenmanla sürdürecek.

ETİCİLERİN MORAL ZİYARETİ

Yöneticiler Şekip Mosturoğlu ve Neşet Yalçın da sarı-lacivertlilerin antrenmanının bir bölümünü izledi.

Mosturoğlu, Galatasaray maçı öncesi futbolculara moral vermek istediklerini belirterek, "Bu sezon rakibimize karşı diğer branşlar da dahil olmak üzere 18'de 18 yaptık. Şampiyonluk gibi, tarih bunları da yazıyor" dedi.

Mosturoğlu, Lig TV naklen yayın kablolarının kesildiği Denizlispor maçındaki olaylar nedeniyle kendilerine verilen cezalarda aceleci davranıldığını, kabloların kesilmesiyle ilgili konunun dosyasının halen savcılıkta olduğunu ifade ederek, "Haksızlık yapıldı. İtiraz edeceğiz" diye konuştu.

Mosturoğlu, gazetecilerle yaptığı sohbette, İngiltere Premier Ligi'nde olduğu gibi Galatasaray maçında rakipleri tarafından alkışlanma konusunu kendisinin dile getirdiğini ifade ederek, "Taraftar yapmayabilir ama futbolcular meslektaşlarına yapabilir. Tersi olsa ben yine bunu savunurdum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious