Fenerbahçe dünyanın dilinde!

Fenerbahçe dünyanın dilinde!.19781
  • Giriş : 03.04.2008 / 01:17:00

Chelsea'yi 2-1 yenerek büyük bir başarıya imza atan F.Bahçe'nin bu galibiyeti Dünya basınında manşetlere taşındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Şükrü Saracoğlu'nda karşılaştığı Chelsea'yi 2-1 yenerek yarı final yolunda büyük bir avantaj yakalayan Fenerbahçe'nin bu başarısı Dünya basınında geniş yankı buldu.

Haber ajansları Fenerbahçe'nin 2-1'lik Chelsea zaferini, "Deivid sıfırdan kahramanlığa", "Chelsea'ye Fenerbahçe şoku" gibi başlıklarla dünyaya duyurdu.

Reuters, "F.Bahçe Deivid'den gelen geç golle Chelsea'yi 2-1 yendi" başlığını kullanırken, Daren Butler imzalı haberin detayında, Chelsea'nin Deivid'in kendi kalesine attığı golle yakaladığı 1-0lık avantajı kullanamadığı ifade edilirken, yine Deivid'in uzak mesafeden çektiği yıldırım gibi şut sayesinde yarı final yolunda F.Bahçe'nin yakaladığı avantaj belirtildi.

Channel 4 ise, "Chelsea Deivid'in gününde devrildi" başlığıyla sarı-lacivertli ekibin 2-1'lik Chelsea zaferine manşetten yer ayırdı ve İngiliz ekibinin tam anlamıyla şok olduğunu yazdı.

Eurosport da manşetten verdiği haberde, "Fenerbahçe savaşarak geri döndü ve Chelsea'yi yendi" başlığını kullandı. Mike Hytner imzalı haberde, konuk ekibin bulduğu erken golle önce geçtiği ancak F.Bahçe'nin mücadeleyi bırakmadan adım adım 2-1'lik zafer uzandığı detaylarla işlendi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC ise Şampiyonlar Ligi çeyrek finalindeki bir diğer maç olan ve iki İngiliz ekibini karşı karşıya getiren Arsenal-Liverpool maçı yerine F.Bahçe'nin Chelsea ile yaptığı maçın haberini manşete taşımayı tercih etti.

BBC, "Fenerbahçe Chelsea'yi şoka uğrattı" ifadesini kullanırken Deivid'in kendi kalesine kaydettiği golün Chelsea için yeterli olmadığı ve Kazım'ın beraberlik golünün ardından Deivid'in 30 metrelik muhteşem golüyle F.Bahçe'nin zafere uzandığı belirtildi.

Haber ajansı AFP ise, "Deivid sıfırdan kahramana dönüştü" başlığını vererek abonelerine duyurduğu haberde, Deivid'in kendi kalesine attığı gol ile Chelsea'nin avantajı yakaladığını ancak F.Bahçe'nin Kazım ve ardından da Deivid'in muhteşem golüyle geri dönerek Chelsea'yi 2-1 yenmeyi başardığını belirtti.

İngiliz basınından The Sun ise, "Chelsea'nin Avrupa macerası Colin Kazım sayesinde artık riskte" ifadesini kullanırken, Bury, Brighton ve Sheffield United'in eski golcüsünün beraberliği kazandığırdığı ve kendi kalesine gol atan Deivid'in de Avram Grant'ın Maviler'ini bitirdiği ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious