Fenerbahçe farkı yine açtı

Fenerbahçe farkı yine açtı.8328
  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

G.Saray ve Beşiktaş'ın yenildiği Süper Lig'de lider F.Bahçe, Sakarya'yı 1-0'la geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

F.Bahçe maça fırtına gibi başladı. İlk 25 dakikada golü buldu, farkı kaçırdı. AZ Alkmaar maçının yorgunluğuna Zico'nun hataları eklenince 2.yarıda Sakarya sazı ele aldı Savunma 3 puanı kurtardı. G.Saray'la fark yine 7'ye çıktı.

Fark bekleyenlerin yanıldığı maçta F.Bahçe düşme potasındaki rakibi Sakarya'yı tek golle yendi ve rakiplerinin kaybettiği haftayı 3 puanla kapadı. İki takımı kıyasladığımızda aradaki güç farkı büyüktü. Sakarya, F.Bahçe'nin sahip olduğu teknik-fizik özelliklere sahip değil. Ancak bunun bilinciyle mücadele edip akıllı oynayınca rakiplerini zaman zaman fazlasıyla zorladılar.

İlk yarıda Martinez'in Semih'e 'futbol dışı' müdahalesi normal bir kararla cezalandırılsa Martinez atılır, F.Bahçe de hem penaltı kazanır, hem de oyunun kalan bölümü için rahatlardı.

Sakatların düzelmesiyle savunmada normal kurgusuna yeniden kavuşan Fenerbahçe hızlı başladı. 6'da Semih, 9 ve 17'de Appiah'ın yakaladığı pozisyonların ardından gol 19'da Tümer'den geldi. Tümer, Alex'in Martinez'den seken topunu ağlara gönderirken sevincin iki ayrı grupta yaşanması dikkat çekti.

Semih, mücadelesi ve yardımıyla forveti hareketlendirdi. Bazı pozisyonları değerlendiremedi ama mücadeleden de vazgeçmedi. Zico onu 69'da Deivid'le değiştirirken kimilerine, özellikle Brezilyalılar'a gösterdiği sabrı neden göstermediği soru işareti olarak kafalarda kaldı.

Ayrıca zaman zaman çift golcüye yer veren Zico'nun sahasında Sakarya gibi bir takımla oynarken bunu neden düşünmediği de tuhaf.

İkinci yarının başında Önder bir topu çizgiden çıkarırken Sakarya zaman zaman tehlikeli oldu. 78'deki Alex/Olcan değişikliği presi de getirince sarı-lacivertliler ancak oyuna ağırlıklarını koyabildiler. Olcan girer girmez iki pozisyon yakalayınca takım da canlandı. Kalan dakikalar başka gol getirmeyince 'Büyük balık küçük balığı yer' misali F.Bahçe sahadan tek gol ve 3 puanla ayrıldı. Futbol, Alkmaar maçı öncesi ümit vermese de o tip maçların başka bir hırsla oynandığı da bir gerçek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious