Fenerbahçe ilk 10'a girdi!

Fenerbahçe ilk 10'a girdi!.17200
  • Giriş : 17.03.2009 / 11:10:00

Fenerbahçe finansal açıdan Avrupa'nın en iyi 10 takımı arasına girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Brezilya'nın Terra gazetesi yaptığı araştırmada sarı-lacivertli ekibin ekonomik açıdan Avrupa'nın en güçlü 10 takımı arasında yer aldığını, finansal açıdan güçlü başkanın bunda büyük rol oynadığını yazdı

Milliyet'in haberine göre, Fenerbahçe'nin Dünya'yı kasıp kavuran ekonomik krizde futbolcularına zamanında ödeme yapan 4-5 kulüpten biri olduğu açıklandı.

Brezilya'nın Terra gazetesi tarafından yapılan araştırmada, sarı-lacivertli kulübün krizde dalga geçen Avrupa'nın 10 kulübü arasında yer aldığı belirtilirken, “Bunun nedeni de arkasında finans yönünden çok güçlü bir başkan var” ifadesi kullanıldı.

Fenerbahçe'nin ekonomik açıdan Manchester United, Liverpool, Inter, Milan, Juventus, Chelsea, Shakhtar Donetsk, CSKA Moskova ve Manchester City gibi güçlü olduğuna değinilen haberde, sarı-lacivertli ekibin bu dev kulüplerle yarış haline girdiği kaydedildi.

Türkiye'nin en güçlüsü

Türkiye'nin en güçlü kulübünün Fenerbahçe olduğu belirtilen araştırmada, sarı-lacivertli kulübün, televizyon, sponsor ve forma satışı gelirlerinin Avrupa ile boy ölçüşecek düzeye geldiği bildirildi. Haberde Fenerbahçe'nin diğer kulüplere model olma konusunda büyük bir ilerleme kaydettiğinin de altı çizildi.

Araştırmada, Futbol kulüplerine krizden kurtulmak için her an para koyacak başkanlar seçmeleri önerilirken, kurumsallaşmanın mutlaka maddi açıdan güçlü başkanlar tarafından yapılması gerektiği belirtildi.

Haberde parası olmayan başkanların yönettiği kulüplerin yaşanan bu ekonomik krizde batmasının kaçınılmaz olduğu da vurgulandı.

İngiliz kulüplerinin genellikle paralı yabancı başkanlarla ayakta kaldığına işaret edilirken, krizdeki kulüplerin yerli başkan bulamıyorsa, paralı yabancılara yönelmesinin gerektiği de ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*