'Fenerbahçe karın ağrısı'

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Elazığ Valisi Muammer Muşmal, Dinamo Kiev takımına yenilerek Şampiyonlar Ligi'ne kalamayan Fenebrahçe'yi karın ağrısına benzetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Takımlar arasında bu alanda yaşanan rekabet ise gözden kaçmıyor. Fenerahçe'nin Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımına elenerek, herkesi hayal kırıklığına uğratması Elazığ Valisi Muşmal ile milletvekili Prof. Dr. A. Baki Türkoğlu arasında da esprili bir tartışmaya konu oldu.

Elazığ'ın Akmezra Köyü'nde domates üretim tesisi gezisinde buluşan Elazığ Valisi Muammer Muşmal ve Milletvekili Prof. Dr. A. Baki Türkoğlu, arasında takımların Avrupa başarısı konuşuldu. Yaklaşık 40 derecelik sıcaktan bunalan Vali Muşmal, bulduğu bir Galatasaray şapkasını, "Bizi Avrupa'da sevindirip, göğsümüzü kabartan yine Galatasaray oldu." diyerek, başına giydi. Vali Muşmal'ın yanına gelen Türkoğlu, şapkayı görünce neden Galatasaray şapkası giydiğini sordu. Vali Muşmal Avrupa kupalarında hangi takım başarılı olursa onun şapkasını giyeceği cevabını verdi. Valinin bu cevabına milletvekili A. Baki Türkoğlu'dan esprili bir şekilde, "Milli Takım şapkasını taksanız anlarız da, Galatasaray şapkası giymek takım tutmaya benziyor." dedi.

Gülüşmelere sebep olan diyaloktan sonra Vali Muşmal, "Fenerbahçeyi tutan büyük adamlardan biri, bu Fenerbahçe karın ağrısı gibi bir şey diyordu. Yani taraftarları başta olmak üzere Avrupa'da herkesi üzüyor." ifadelerini kullandı.

Avurapa'da Galatasaray dışında başarılı olan takım bulunmadığına vurgu yapan Vali Muammer Muşmal, kendisi açısından başarı ölçüsünün Avrupa olduğunu söyledi. Çevredekilerin Fenerbahçe'nin de bir gün Avrupa'da başarılı olacağına inandıklarını söylemesi üzerine Vali Muammer Muşmal şunları söyledi: "Fenerbahçe'nin Avrupa kompleksi var. Bu fenerin başarılı olması mümkün görünmüyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious