'Fenerbahçe mağdur edildi!'

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe Kulübü asbaşkanlarından Mahmut Uslu ve Murat Özaydınlı FBTV'de canlı yayınlanan "Futbol Zirvesi" isimli programda ligde mağdur olan takımın Fenerbahçe olduğunu ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkcell Süper Liginin değerlendirmesi ve Denizli'de kaybedilen şampiyonlukla ilgili olarak Mahmut Uslu, "Mağduru oynamıyoruz, mağdur ediliyoruz" dedi.

Sarı - lacivertli yöneticiler canlı yayında şunları söylediler.


USLU: ''MAĞDUR EDİLİYORUZ''

''Aziz Yıldırım liderliğindeki yönetimin büyük emek verdiğini taraftarımız biliyor. Fenerbahçe'ye gönül veren herkes bizim gözümüzde aynı. Herkes üzülüyor diye zannederken bizler bir araya gelerek, gelecek yıllar ile ilgili planlamalarımız yapmaya başladık. Şampiyonluklarımızı kutladığımızdan daha iyi bir şekilde 100. yılımızı kutlayacağız. Diğer branşlarda eğer güçlüyse, karşınızdaki takımı mutlaka yenebilirsiniz. Ama futbolda bu durum aynı değil. Zayıf bir takım kuvvetli bir takımı yenebiliyor. Başarıda nasıl başarılıyız diyorsak, başarısızlıkta da başarısız diyoruz. Biz iki kupayı da alacağız diyorduk bunu alamamanın şokunu atlattık. 100. yıldan sonra o üç yılı yapacağız belki 5 yıl yapacağız. Bizden sonrakiler de yapabilir. Bu koltuklar babamızdan kalmadı. Biz seçildik ve burada bulunuyoruz. Fenerbahçe olarak. Biz mağduru oynamıyoruz, mağdur ediliyoruz."


ÖZAYDINLI: ''SÖZLERİMİZİN ARKASINDA DURDUK"


''Başkanımız Aziz Yıldırım'la birlikte Fenerbahçeli'nin de duruşu ortaya çıktı. Bu duruş tüm Türk örf adetlerine de motamot uyuyor. Bütün dediklerimizin arkasında durduk. Bu çok önemli. Biz siyaseti beceremiyoruz sadece. Biz, siyaset değil, spor yapıyoruz ki bu Kulüpler Birliğine de riayet eden bir durum. Sporda etik çok önemli. Siz, bizleri kesip doğrasanız, sözümüzden geri dönmeyiz. Biz sözlerimizin arkasında durunca kötü oluyoruz, yapmayanlar fair play ödülü alıyor. Biz sporda ahlak ve kardeşliği ön plana çıkarmak için konuşmamayı tercih ettik. Ama bu zaman da bizi sindirmeye çalıştılar. Ben, Adnan Polat'ın (Fenerbahçe bize 10 yıl fark attı) dediğini hatırlıyorum. O kongrede hata yaptılar. Bu öneriyi ortaya atan bizi dışlayarak hata yaptılar. Çünkü onların lehlerine bir durumdu. Sonra da yalvar yakar duruma geldiler. Ağır koşullarla karşılaşacaklarını dile getirdiler. Sonra dönüp dolaşıp durum bizim 17 kulübe karşı olduğumuz konusuna döndü.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious