Fenerbahçe Milan karşı karşıya

Fenerbahçe Milan karşı karşıya.18183
  • Giriş : 02.01.2009 / 11:29:00

Transferin gözde ismi Alex için Serie A devi Milan da devreye girdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Serie A devi Milan, Premier Lig ekibi Chelsea'nin Brezilyalı yıldızı Alex için devreye girdi. Adı Fenerbahçe ile de geçen Alex için takibe geçen Milan, Chelsea Menajeri Phil Scolari'nin de nakite çevirmek istediği defans oyuncusu için Maviler'in kapısını çalmaya karar verdi.

Kaliteli bir defans oyuncusuna ihtiyacı olan Milan Alex'den önce de Arsenal'den 31 yaşındaki William Gallas için hamle yapmıştı.

26 yaşındaki Alex'in daha iyi bir yatırım olduğuna karar veren İtalyan ekibinin 10 milyon poundu gözden çıkarttığı ifade edilirken, Chelsea'nin de bu transferin gerçekleşmesi durumunda 2 milyon pound karşılığında Kleber'i alması beklendiği belirtildi.

Chelsea'nin Kleber için Manchester City ile çekişmesi beklenirken, City'nin Kleber'in yakın arkadaşı Robinho'yu kadrosunda bulundurmasının Chelsea'nin işini zorlaştıracağı İngiliz basınında ön plana çıkartıldı.

28 yaşındaki Kleber yaptığı açıklamada, "Hannover'de bir sene geçirmiştim ve bu bana Avrupa'da çok büyük bir tecrübe kazandırmıştı. Robinho bana Manchester City'i önerdi. Bana böyle büyük bir kulüp için imkan tanıyacak olanlara ömür boyu borçlu kalacağım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*