Fenerbahçe nasıl tur atlar?

Fenerbahçe nasıl tur atlar?.17251
  • Giriş : 25.11.2008 / 15:25:00

Sarı-lacivertli takım Şampiyonlar Ligi'ne devam etme ihtimalini sürdürmek için bugün Porto'yu yenmek zorunda. Bir puan bile tur için yeterli değil. Ayrıca F.Bahçe'nin Porto'yu yenmesi de yeterli değil. İşte ihtimaller:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

F.Bahçe bugün ve son hafta Kiev'de kazanırsa: Porto, Arsenal'i yenemezse F.Bahçe ikinci olur. D.Kiev, Arsenal'i yenmiş bile olsa, maçta F.Bahçe'ye kaybettiği anda temsilcimize geçilir.

ÜÇÜNCÜLÜK ŞANSI İÇİN...

F.Bahçe, bugün kazanır; Kiev'de berabere kalırsa: D.Kiev, bugün Arsenal deplasmanından puansız döner, son maçlarda Porto kaybederse, Arsenal dışındaki üç takım da grubu 6 puanla bitiriyor. Porto üçlü puanlamada en iyi takım olarak ikinci oluyor. F.Bahçe'nin üçüncü olabilmesi için bugünkü Porto galibiyetinin en az iki farklı olması gerekiyor. Dinamo Kiev, bugün Londra'dan puan (veya puanlar) çıkarırsa Fenerbahçe yine üçüncü olabilir. Bunun için de bugün Porto'ya ilk maçtaki 3-1'i telafi edecek (2-0 ya da üç veya daha farklı) bir üstünlük sağlaması gerek. F.Bahçe bugün kazanır, son hafta Kiev'de kaybederse: Diğer maçların sonuçları ne olursa olsun, F.Bahçe dördüncü sırayı alır ve elenir.

BERABERLİKTE ELVEDA

F.Bahçe, Porto'ya yenilirse ilk iki şansı kalmıyor. UEFA Kupası'na devamı için de tek olasılık, D.Kiev'in bugün Arsenal'e deplasmanda kaybetmesi ve 10 Aralık'ta F.Bahçe'nin Kiev'de kazanması. Bu durumda F.Bahçe ve D.Kiev, grubu 5 puanda bitirecekler, iki takım arasındaki maçlarda üstün olan F.Bahçe üçüncü olacak. F.Bahçe-Porto maçı berabere biterse de sarılacivertli ekibin Şampiyonlar Ligi'ne devam şansı kalmıyor. Fenerbahçe, UEFA'ya devam edebilmek için yine Kiev'de kazanmak zorunda. Tek fark; Dinamo Kiev, Arsenal deplasmanından bir puanla dönse de Fenerbahçe'ye yenildiğinde sarı-lacivertlilerin üçüncülüğe çıkacak olması.


Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*