Fenerbahçe para babası

Fenerbahçe para babası.16215
  • Giriş : 14.02.2008 / 23:47:00

Fenerbahçe Kulübü, Deloitte Football Money League'deki yerini aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sarı-lacivertli kulübün Mali İşler Koordinatörü Abdülkadir Kuşin, Fenerbahçe'nin Money League'e giren ilk ve tek Türk spor kulübü olduğunu söyledi.

Abdülkadir Kuşin, Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, Fenerbahçe'nin, her yıl İngiltere'de Deloitte-Touche merkezi tarafından yayınlanan Money League'e giren ilk ve tek Türk spor kulübü olduğunu belirterek, 'Fenerbahçe'nin 2006-2007 Futbol sezonunda gerçekleşen gelirlerinin bazıları dört yıl süren çalışmalar sonucu Deloitte-Touche Türkiye tarafından konsolide edilip merkeze gönderildi. İngiltere'de compilation yöntemi ile tablo haline getirilen ve sıralanan bilançolar her yıl şubat ayında yayınlanıyor. Bu hafta 14 Şubat 2008 günü yayınlanan 'Futbol Money Leauge'de, transfer geliri gibi bazı gelirlerin kurallar gereği eklenmediği tabloda Fenerbahçe 87.2 milyon euro ile yer aldı.

Bu tutar, Fenerbahçe'nin Futbol dışı gelirlerinin ve bütçesinin tamamını içermiyor. Beş şirketinin gelirlerini de içermiyor. Hesaplamalara tüm şirketlerin toplam gelirlerinin sadece temettü şeklinde kulübün gelirleri içine yansıyan tutarlar giriyor. 87.2 milyon euro ile listede 25. sırada olan Fenerbahçe'nin altında Benfica, West Ham United, Manchester City, Aston Villa, Everton gibi dünyanın en ünlü kulüpleri yer alıyor.

Bu tablonun Başkan Aziz Yıldırım'ın seçildiği günün 10. yıl dönümüne rastlaması da 10 yıl önceki dünya kulübü olma hedefine 10. yılda ulaşılmış olmasının somut bir göstergesi oldu' ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious