Fenerbahçe şampiyon

  • Giriş : 11.02.2007 / 00:00:00

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yapılan Uluslararası Akdeniz Kupası Kürek yarışları sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yarışlarda 10 birincilikle Fenerbahçe birinci, 7 birincilikle Galatasaray da ikinci oldu. İki gün süren yarışlar ilçenin Karagözler mevkii Fethiye Belediyespor Kürek Takımı Tesisleri'nde yapıldı. Kürek yarışlarına yurt dışından Bulgaristan, yurt içinde de 18 takım katıldı.

Kürek şampiyonasına toplam 348 sporcu katıldı. Yarışlarda Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ardından, 4 birincilik ile Şişecam Çayırova üçüncü, 2 birincilik ile Körfez Hareke Sümerspor dördüncü, 2 birincilik ile Sakaryaspor A.Ş. beşinci, 1 birincilik ile Fethiye Belediyespor da altıncı yer aldı.

Kürek Federasyonu Başkanı Çetin Öztürk, kürek sporunun gençleri ruhen ve bedenen hayata hazırladığını belirterek, "Kürek sporunda başarılı olmak için düzenli, planlı çalışmak esastır." dedi.
Bu yarışların Fethiye'de yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, "İlçemizde mükemmel tesislerimiz mevcuttur. Burada bir Avrupa şampiyonasının yapılmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Fethiye'deki Akdeniz Kupası Kürek yarışlarına Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Ankara Üniversitesi, Anadolu İdman Yurdu, Şişecam Çayorova, Sakaryaspor A.Ş, Balıkadamlar, Körfez Hereke Sümerspor, Sarıyer Belediyesi, Fethiye belediyesi, Denizcilik İşletmeleri, Tekel, Deniz Kuvvetleri Gücü, ODTU, Adana Büyükşehir Belediyesi, Boğaziçi 1896, Çukurova Üniversitesi, Beykoz Belediyesi takımları katıldı.

Yarışların sona ermesininardından kapanış töreni düzenlendi. yarışlarda dereceye giren sporculara madalya verildi. Kartagorisinde birinci olanlara ayrıca Cumhuriyet altını hedeye edildi. Takım halinde birinci olan Fenerbahçe, ikinci olan Galatasaray ve üçüncü olan Şişecam Çayırovaspor'a da kupa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious