Fenerbahçe seçimleri bitti!

Fenerbahçe seçimleri bitti!.18183
  • Giriş : 24.05.2009 / 17:36:00

Başkan adayları Aziz Yıldırım ve Şadan Kalkavan'ın yönetim kurulu listeleri belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurulunda sabah saat 10:00'da başlayan oy verme işlemi sona erdi...

LİSTELER BELLİ OLDU

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurul toplantısında başkan adayları Aziz Yıldırım ve Şadan Kalkavan'ın yönetim kurulu listeleri belli oldu.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen kongrenin 2. gününde üyeler saat 10.00'dan itibaren sandık başına gidecek.

Yıldırım ve Kalkavan'ın yönetim kurulu listeleri şöyle:

Başkan Aziz Yıldırım:
Asil Üyeler: Nihat Özdemir, Ali Koç, Vedat Olcay, Abdullah Kiğılı, Nihat Özbağı, Murat Özaydınlı, Mithat Yenigün, Şekip Mosturoğlu, Cihan Kamer, Mahmut Uslu, İlhan Ekşioğlu, Alaeddin (Ali) Yıldırım, Serhat Çeçen, Ömer Temelli
Yedek Üyeler: Hüseyin Ersan Topbaş, Semih Özsoy, Ünal Uzun, Turhan Şahin, Hakan Dinçay, Yasemin Merçil, Emin Gürhan İskender

Başkan Şadan Kalkavan:
Asil Üyeler: Mehmet Nazif Günal, Mehmet Cengiz, Tanıl Küçük, Bayram Aslan, Mehmet Torun, Ali Özcan, Hakan Bilal Kutlualp, Celalettin Bilgiç, Orhan Keçeli, Mehmet Yıldırım, Yavuz Kayral, Hakan Şen, Erol Yücel, Selim Soydan
Yedek Üyeler: Aram Markaoğlu, İrfan Karakaş, Cumhur Kuter, Adem Köz, Sedat Esinduy, Mesut Tümay, Hürer Fethi Gündüz

AZİZ YILDIRIM 6 YENİ İSMİ YÖNETİM KURULUNA DAHİL ETTİ

Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Aziz Yıldırım, yönetim kurulu listesine 6 yeni ismi dahil etti.

Bir önceki yönetim kurulundan istifa eden İlhan Ekşioğlu ve görevinden ayrılan yedek üye Rahmi Eyüboğlu'nun yokluğunda, dönemini 2 eksikle tamamlayan Aziz Yıldırım, yönetim kurulundan 4 ismi çıkarıp 6 kişiyi dahil etti.

Yıldırım, bir önceki yönetiminde yer alan Tahir Perek, Faruk Neşet Yalçın, Tuncay Uzun ve Ercan Karasu'yu çıkarıp, Abdullah Kiğılı, Cihan Kamer, İlhan Ekşioğlu, Hüseyin Ersan Topbaş, Yasemin Merçil ve Emin Gürhan İskender'i yeni yönetimine dahil etti.

ABDULLAH KİĞILI

Fenerbahçe Kulübü'nde 13-14 Haziran 1998 tarihlerinde yapılan olağanüstü genel kurulla Aziz Yıldırım başkanlığındaki yönetim kurulunda yer alan Abdullah Kiğılı, 9 yıl sonra yeniden Yıldırım yönetimde yer aldı.

-İLHAN EKŞİOĞLU İSTİFA ETMİŞTİ-

Aziz Yıldırım yönetimine ilk kez 30 Haziran-1 Temmuz 2001'deki olağanüstü genel kurulda yedek üye olarak seçilen İlhan Ekşioğlu, bu tarihten sonraki bütün seçimli genel kurullarda Yıldırım'ın listesinde yer aldı.

Bir önceki yönetim kurulundan istifa ederek ayrılan Ekşioğu, yeniden yönetim listesine dahil oldu. Fenerbahçe Yönetim Kurulu, 30 Ekim 2006 tarihinde Ekşioğlu'nun istifasını kabul etmişti.

KADİR TOPBAŞ'IN OĞLU YÖNETİMDE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın oğlu Hüseyin Ersan Topbaş da Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu yedek üyeler listesinde bulunuyor.

Sarı Lacivert Derneği'nin eski başkanı Yasemin Merçil de yönetim kurulu yedek listesinde yer alırken, Cihan Kamer ve Emin Gürhan İskender de ilk kez Aziz Yıldırım yönetiminde yer alan isimler oldular.

''KATILIM İFTİHAR EDİCİ BİR DURUM''

Fenerbahçe Kulübü seçimli olağan genel kurul toplantısında üyelerin oy verme işlemi sürerken, Aziz Yıldırım ve Şadan Kalkavan'ın listesinde yer alan isimler, yoğun katılımla gerçekleştirilen seçimi değerlendirdi.

Aziz Yıldırım'ın listesinde yeniden aday olan Şekip Mosturoğlu, üyelerin yoğun katılımının iftihar edici bir durum olduğunu kaydederek, ''Tahmin ediyorum bir sivil toplum örgütünün Türkiye'de yaptığı en büyük genel kurulu yapıyoruz. Genel kurul delegelerinin kulübe sahip çıkmaları, ilgili ve samimi olmaları iftihar edici bir durum'' diye konuştu.

Kazanmaları durumunda, başkan Aziz Yıldırım'ın anlattığı değişimin tamamlanmasına ilişkin projelerin uygulanması için yoğun çalışmaları gerektiğini kaydeden Mosturoğlu, ''Abdullah Kiğılı önemli bir Futbol adamı. İlhan Ekşioğlu daha önce ekipte olan bir arkadaşımız. Cihan Kamer de futbolun içinde olan bir insan. Gerçekten de güçlü bir kadro oluştu. Ama çözmemiz gereken büyük meseleler var inşallah çözeceğiz'' şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım'ın listesinden yedek olarak seçime giren Yasemin Merçil ise yönetimde yer almaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, kazandıkları taktirde 3 yıllık dönemde önemli başarılar elde edeceklerine inandığını belirterek, ''Bütün genel kurul üyelerinin oyları değerlidir. Aziz Yıldırım başkana destek olmak için herkes geldi. Elimizden gelen her şeyi Fenerbahçe için yapmaya çalışacağız. Kolay değil, inançlıyız. Ben biraz şanslıyımdır. Ümit ediyorum ki önümüzdeki 3 yıl boyunca Fenerbahçe tarihinin en büyük başarılarına imza atacak'' dedi.

Şadan Kalkavan'ın listesinden seçime giren Hakan Bilal Kutlualp ise yoğun katılımlı kongrelerin Fenerbahçe'ye yakıştığını, uzun yıllardır üyelerin sonuç belli diye düşünerek gelip oy kullanmadığını anlatarak, ''Gelip oy kullanmak Fenerbahçe üzerinde her zaman hak iddia etmenin bir yoludur'' dedi.
Bir alternatif olarak ortaya çıkmalarının camiada sinerji yarattığını anlatan Kutlualp, ''Kaybedenin olacağına inanmıyorum, sonunda Fenerbahçe kazanacaktır. Biz kazanırsak büyük bir devrim olacak. Kongreden bu görevi alamazsak, o zaman da biz burada varız bu hareketin devamı olacaktır mesajı vardır. Şu andaki yönetimden farklı düşünen insanlar, sahipsiz olmadıklarını, görüşlerini temsil ettirebildikleri bir grubun olduğunu Fenerbahçe'ye hizmet için her zaman hazır olduğunu hissettirmiş ve anlatmış oluyorlar. Bu nedenle katılımın yüksek olması beni mutlu etti'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*