Fenerbahçe yine karıştı!

Fenerbahçe yine karıştı!.15809
  • Giriş : 27.01.2009 / 09:04:00

Fenerbahçe tribünleri, Trabzonspor maçıyla birlikte yine birbirine girdi!..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Maçlarda olay çıkartanlara valilik tarafından verilen 6 aylık ''Statlara girememe'' cezasını tamamlayan amigo Sefa'nın dün akşam oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasına alınmaması, Genç Fenerbahçeliler Grubu ile Emniyet'i karşı karşıya getirdi.

Hürriyet'in haberine göre; Maç öncesinde taraftarla polis arasında başlayan tartışma karşılaşma boyunca devam ederken, karşılaşma bitimi Trabzonspor taraftarlarına çay ve kahve ikramı ise tartışma konusu oldu..

Sarı-Lacivertli taraftarların buluşma noktası ''Antu.com'' ile KFY Grubu olaylarla iligili birer açıklama yaptı..

İşte Antu'nun açıklaması:

Yargı Kararları Yok Mu Sayılıyor?

32 günlük bir hasretin ardından takımımızla buluştuğumuz maçta yine istenmeyen olaylar yaşandı. Kendisine verilen stada girmeme cezası mahkemece kaldırılan GFB lideri Sefa Kalya, ibraz ettikleri mahkeme kararına rağmen stada alınmayınca Maraton Üst E Blok`ta gerginlikler yaşandı. Daha sonra tribüne giren Sefa, kısa bir süre sonra tekrar dışarı çıkarıldı.

Buradan Antu.com olarak her Fenerbahçelinin, parasını ödeyerek bilet ya da kombine kartını aldığı sürece Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı`nın istediği yerinden maç izleme hakkının elinden alınamayacağını bir kere daha yineliyoruz. Maça girmeme cezası Türkiye Cumhuriyeti`nin bağımsız mahkemelerince kaldırılmasına rağmen maça sokulmayan Sefa Kalya`ya yapılan muameleyi kınıyoruz. Ülkemizin bir hukuk devleti olduğunu ve bugün çiğnenen hukuğun bir gün çiğneyenlere de lazım olabileceğini herkese hatırlatırız.

Trabzon maçında yaşanan olumsuzluklar bununla da sınırlı kalmadı. Maraton Lacivert Tribün`de geçen sene yaşanan emniyet güçlerinin ayıbını tekrar yaşadık. Genelde ailelerin gittiği bu tribünde, yine polisler kombine kartı sahiplerinin yerlerine oturdu, buna itiraz edenler yine darp edildi. Maç biter bitmez de tribünden çıkmadıkları bahanesiyle insanların üzerine yine biber gazı sıkıldı, coplandı. Hatta bir emniyet mensubunun silah çektiği iddiaları var.
Aynı maçta yönetimimiz Trabzonspor taraftarına su, çay, kahve filan ikram etmiş. Yönetimimiz, Fenerbahçe taraftarını Trabzon`a her gittiğinde taşlayan, her türlü iğrenç muameleyi yapmaktan çekinmeyen Trabzon taraftarına gösterdiği özeni kendi taraftarından esirgememeli. Kendi stadında dövülen, biber gazına maruz kalan, elinde mahkeme kararı olduğu halde stada giremeyen taraftarlarımıza da Trabzon taraftarına gösterdiği ilgi ve itinayı göstermelidir.

Antu.com olarak tribünlerimizin içinde bulunduğu bu anarşik ortamı kimler yaratıyorsa kınıyor ve camiamıza yaptıkları bu büyük kötülükten artık vazgeçmelerini istiyoruz.

Tribünler Taraftarındır!


* * * * * * * * * * * * *

KFY Grubu ise şu açıklamayı yaptı;

"Taraftarı hiçe sayan anlayıştan, yalanlardan ve hukuksuzluktan bıktık!"

Başından sonuna kötü bir akşamın ardından resmi sitede okuduklarımız gözlerimizin yerinden fırlamasına yol açtı. Okuduk ki yönetimimiz Trabzon taraftarına çay, kahve, su gibi ikramlarda bulunmuş. Trabzon taraftarıyla aramızdaki husumet bilinmesine rağmen bu yapılana anlam verememekteyiz.. Senelerdir Trabzon deplasmanında, kahve yerine taş, su yerine tuğla, çay yerine bozuk para atılan; maça giriş ve çıkışlarda binlerce Trabzonlu`nun saldırısına uğrayan bizler değilmişiz gibi bu taraftara İstanbul`da böyle davranmak sadece biz Fenerbahçe taraftarına inat ve sabrımızın zorlanması için yapılan bir harekettir.

Biz de elbette fair playden yanayız; ama bize Tokat atana diğer yanağımızı çevirenlerden hiç bir zaman olmadık, olmayacağız da. Bu arada unutmayalım; o kahveler çaylar yudumlanırken, bizlere küfür yağdıranlar da yine o rakip tribünlerdi dün akşam. Biz diyoruz ki fair play kesinlikle olsun, ama hakedene olsun, küfür edene, yakıp yıkana değil. Aşağıdaki linkte Trabzon deplasmanlarının herhangi birinde büyük FENERBAHÇE taraftarına nasıl davranıldığını görebilirsiniz;

Peki bir de diğer yönden bakalım; bu kadar taraftara önem veren, insanların maç izleme hakkını bırakın, rakiplerin bile rahat izlemesi için elinden geleni yapan, rakip taraftara soğuk günlerde içecek servisi yapan yönetim kendi taraftarına ne yapıyor ?

İçeri girmemesi için elinden geleni yapıyor. Elde olan mahkeme kararlarına rağmen kadim dostumuz Genç Fenerbahçeliler lideri Sefa Kalya`nın girdiği maçtan çıkartılmasına ses çıkartmıyor. Ee nerde kaldı fair play, nerde kaldı insanların maç izleme hakkı? Bu yapılanlar taraftar ilişkileri dışında insanlığa bile sığmaz. Bu neyin öfkesi, neyin nefretidir? Hukuk yoluyla maça girme hakkını kazanan Sefa Kalya`nın içerden çıkartılmasını hangi güç ister, hangi güç bunu yapar? GFB lideri Sefa Kalya`ya yapılan uygulamaları şiddetle protesto ediyoruz. Haklı olduğu bu davada sonuna kadar kendisiyle birlikte olduğumuzu dosta düşmana duyururuz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*