Fenerbahçe'de 102. yıl coşkusu

Fenerbahçe'de 102. yıl coşkusu.7877
  • Giriş : 03.05.2009 / 16:57:00
  • Güncelleme : 03.05.2009 / 16:59:44

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Fenerbahçe Kulübü'nü ziyaretinin 91., Fenerbahçe Kulübü'nün kuruluşunun 102. yıl dönümü törenle kutlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu'nun düzenlediği kutlama organizasyonu, Dereağzı Tesisleri'ndeki Eski Sporcular Anıtı'nın önünde oluşturulan alanda gerçekleştirildi.

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin de katıldığı törende, çok sayıda kulüp üyesi, sporcular, Fenerbahçe Koleji öğrencileri ve öğretmenleri de hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından başlayan törende, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yanında, Fenerbahçe Koleji öğrencileri şiirler okudu.

-GÜNAY'DAN MESAJLAR-

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Günay, törende yaptığı konuşmada kongre sürecine ilişkin mesajlar vererek, Aziz Yıldırım'dan bu ay yapılacak seçimli genel kurulda aday olmasını istedi.

Divan kurulu üyelerinin yüzde 98 çoğunluğunun Aziz Yıldırım'ı desteklediğini ifade eden Günay şunları kaydetti:

''Sayın kulüp başkanım, 11 yıllık hizmetiniz için size tekrar teşekkür ederiz. İsteğimiz bu ayın 23 ve 24'ünde yapılacak genel kurulda yeniden aday olmanızdır. Fenerbahçe Kulübü iç çekişmelerin dedikoduların yeri değildir. Divan kurulu üyeleri adına söyleyebilirim ki yüzde 98'i sizinle beraberdir. Tahmin ediyorum genel kurul da öyledir. Her şey söylenir, yapılır. Zaten becerikli ve marifetli olmasaydınız size kimse bir şey söylemezdi. Demek ki bir başarınız var ve söylüyorlar.''

Günay, kongre süreciyle ilgili olarak da şöyle konuştu:

''Nasıl yönetime gelinir, nasıl gidilir, bunun bir tüzüğü ve ahlaki değerleri vardır. Her şeyi kendi yöntemiyle bulmak, her şeyi kendi kabiliyetine göre yapmak insanların iradesi dışındadır. Eğer bir kuruluşa üyeysen onun bir örf ve adedi varsa, ahlak içinde ona saygılı kalacaksın. Ben bunları söylemek zorundayım. Söylemezsek olmuyor. Ne söyleyecekseniz gelip Fenerbahçe Spor Kulübü'nün çatısı altında söyleyeceksiniz. Dışarıda söylemek yanlış. Bunları sporcular için söylüyorum, yarın hepiniz büyüyeceksiniz kulüp üyesi olacaksınız inşallah. Siz de attığınız imzaya sadık kalacaksınız.''

Bu arada, törenin ardından minik sporcuların ilgisiyle karşılaşan kulüp başkanı Yıldırım, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*