Fenerbahçe'de kalmak istiyorum

Fenerbahçe'de kalmak istiyorum.10561
  • Giriş : 31.12.2008 / 14:48:00
  • Güncelleme : 31.12.2008 / 14:50:35

Fenerbahçeli futbolcu Uğur Boral, futbola başladığı ilk zamanlarda Fenerbahçe'de oynayacağını hayal edemediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uğur, Fenerbahçe Kulübü'nün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nde yer alan röportajında futbola mahallesinde bulunan amatör küme takımına yazılarak başladığını ifade ederek, şunları kaydetti: ''Aslında buralara kadar geleceğimi hayal edememiştim. Hep bir yere geldikten sonra bir üstünü hayal eden ve hedeflerini buna göre belirleyen bir insanım. İlk başladığımda Fenerbahçe'ye geleceğimi, hatta Roberto Carlos'un önünde oynayacağımı hayal edemezdim. Çünkü ben Roberto Carlos'a hayrandım. Sırf Carlos yüzünden Real Madrid maçlarını izlerdim. Onun yüzünden Real Madrid'e karşı bir sempatim vardır. Buralara geleceğimi hayal bile edemezdim. Çok şükür bugünlere geldim.''

Fenerbahçe'nin Türkiye'nin en büyük camiası ve kulübü olduğunu ileri süren Uğur, ''O yüzden omuzlarımızdaki yük çok fazla. Ben bu sorumluluğun bilincindeyim. Yaşantıma çok dikkat ediyorum. Özel hayatıma çok dikkat ediyor ve bir profesyonel gibi yaşamaya özen gösteriyorum. Kendi fiziğime, gittiğim yerlere, gezdiğim yerlere, hal ve hareketlerime, konuşmalarıma dikkat ediyorum. Fenerbahçe'nin büyüklüğünün farkındayım ve ona göre yaşamaya alıştım artık. Fenerbahçe'ye yakışan bir futbolcu olduğumu düşünüyorum'' diye konuştu.

-''YENİ SİSTEME UYUM SAĞLAYAMADIK''-

Uğur, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde başarısız olmalarını, takımdaki yeni sisteme uyum sağlayamamalarına bağladı. Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki başarısızlığın takımlarının kimyasının değişmesiyle alakalı bir durum olduğunu vurgulayan Uğur Boral, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Takımın başında bulunan 2 yıllık hoca gitti ve yerine farklı bir oyun anlayışı ve sistemi olan bir antrenör geldi. Bu sisteme uyum sağlayamadık. Yaptığımız hataların bedelini Avrupa'ya veda ederek ödedik. Ligde tekrardan daha aşağılara düşmeyi düşünmüyoruz. Ligde ve Türkiye Kupası'nda çok iyi şeyler yapacağız. Avrupa'da iyi başlayamadık, devam edemedik ve bitiremedik. Geçen yıl çok iyi başlayıp bitirmiştik. Hocayla adaptasyon sorunu yaşadık ve bunun sıkıntısını çektik. Ama artık iki taraf da birbirine alıştı.''

-''FENERBAHÇE'DE KALMAK İSTİYORUM''-

Uğur Boral, transferle ilgili bir soru üzerine ise Fenerbahçe'de kalmak istediğini dile getirdi. Avrupa kulüplerinden kendisine ulaşan bir teklifin olmadığını anlatan Uğur, ''Kulüple hala sözleşmem var. Başkanımız, 'Oğlum seni satacağız. Kulübe para gelecek. Senin de geleceğin açısından daha iyi olacak. Bunu düşünüyoruz' derse, ya da yollamak isterse ben de kendime göre oturur bir plan çizerim. Ama öncesinde Fenerbahçe ile biraz daha başarılı olmak istiyorum. İlerleyen dönemlerde şartlar ne getirir, bunu bilmiyorum. Fakat ben Fenerbahçe'nin sözleşmeli futbolcusuyum ve burada kalmak istiyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*