Fenerbahçe'de Kezman sıkıntısı!

Fenerbahçe'de Kezman sıkıntısı!.18565
  • Giriş : 09.05.2008 / 11:03:00

Sırp oyuncu Kezman, alacağı 6 milyon avroya karşılık serbest kalmanın planını yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarı-lacivertliler, Sırp golcüyü 8 milyon avro bonservisle göndermek istiyor. Kezman ise alacağı 6 milyon avroya karşılık serbest kalmanın planını yapıyor
Fenerbahçe’de Mateja Kezman krizi yolda. Sarı-lacivertlilerin, Trabzonspor maçından sonra yönetimle masaya oturması için menajerini İstanbul’a çağıran Sırp golcüyü, yaklaşık 8 milyon euro bonservis bedeli karşılığında göndermeyi planladığı öğrenildi.

2 SEZON ÖNCE 8 MİLYON EUROYA ALINDI

Yönetimin, 2 sezon önce 8 milyon euroya transfer edilen Kezman’ın menajerine, bu parayı getirmesi durumunda sözleşmenin fesh edileceğini bildireceği kaydedildi. Türkiye’de aradığı huzuru bir türlü bulamayan tecrübeli futbolcunun ise takımdan ayrılmayı kafasına koymasına rağmen bonservisini bedelsiz almanın hesaplarını yaptığı vurgulandı.

MALİYETİ 14 MİLYON AVRO

İki yıllık sözleşmesi daha bulunan Mateja Kezman’ın, bu sürede alması gereken net 6 milyon euroya karşılık yönetimden bonservisini isteyeceği belirtildi. Ancak Sırp futbolcu için şimdiye kadar 14 milyon avro harcayan Fenerbahçe’nin, 8 milyon avro bonserviste ısrarcı olacağı ifade edildi.

Bu arada Kezman’ın alacaklarına karşılık sözleşmesini fesh etme fikrinden geri adım atmaması ihtimali kulüpte sıkıntıya yol açtı.

Yıldız futbolcu, istenen bonservisi getirmeyi kabul etmezse, kriz büyüyecek ve yönetimin yabancı oyuncu transferi yapması zorlaşacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious