Fenerbahçe'de köklü revizyon

Fenerbahçe'de köklü revizyon.10269
  • Giriş : 15.05.2009 / 12:43:00

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, gelecek hafta yapılacak olağan seçimli genel kurulda başkanlığa yeniden aday olacağı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gazete, televizyon ve haber ajanslarının spor müdürleriyle bir araya geldi.

Toplantı sırasında gazetecilere dağıtılan basın bülteninde, Fenerbahçe'nin son 10 yılda gösterdiği yükselişin tesadüf olmadığı vurgulanarak, "Dünya spor vitrininde kalıcı izler bırakmak için yola çıktık. Sporun her dalında başarılı olmak, sürekli büyüyen sağlıklı bir ekonomi yaratmak ve dünya çapında tesislere sahip olmak için çalıştık. Bu anlayış sayesinde Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalist olduk. Fenerbahçe Sportif A.Ş'yi ülkenin en büyük şirketlerinden biri haline getirdik. UEFA Kupası finaline ev sahibi olduk" denildi.


"KÖKLÜ BİR REVİZYONA GİRECEĞİZ"

Basın bülteninde, Futbol takımında köklü bir revizyon yapılacağı açıklandı.

Açıklamada, Futbol takımıyla ilgili şu görüşlere yer verildi:

"Bu sene yaşananlar Fenerbahçeli olarak herkesi derinden üzmüştür, bunun farkındayız ve söz veriyoruz: Köklü bir revizyona gireceğiz. Kurumsallık anlayışımız, bugüne kadar sabırlı olmamızı emretti, ama kongre üyelerimizin ve taraftarlarımızın, Fenerbahçe ruhunu geri istediklerini biliyoruz. Gerekeni yapacağız. Savaşan Fenerbahçe ruhunu geri getireceğiz.

10 yılda 7 kez katıldığımız Şampiyonlar Ligi'ne bundan sonra her yıl katılacak bir takım yaratacağız. Avrupa'nın en zengin kulüplerinin temsil edildiği 'Para Ligi'nde 111 milyon avroluk yıllık gelirimizle, 5 büyük Avrupa Ligi takımları dışında yer alan tek takım biziz. Söz veriyorum; bu sene, Şampiyonlar Ligi'nden uzak kaldığımız son sene olacak.

Dünya standartlarında bir stat inşa ettik, Fenerium mağazalar zinciri, taraftar kart ve Fenercell gibi öncü projeleri hayata geçirdik. Bütün bu ilkler, diğer kulüplerimize yol gösterdi. Biz bu cesur adımları atmasaydık, Türkiye'de spor, bugün bulunduğu noktadan çok uzakta olurdu. Başladığımız işi mutlaka bitireceğiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*