Fenerbahçe'de şampiyonluk coşkusu

  • Giriş : 02.06.2007 / 08:25:00
  • Güncelleme : 02.06.2007 / 08:32:58

Örs, büyük bir kulübün 100. yılında şampiyon olmaları nedeniyle büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker'i şampiyonluğa taşıyan antrenör Aydın Örs, büyük bir kulübün 100. yılında şampiyon olmaları nedeniyle büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
Örs, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, 100. yıldaki şampiyonluğun kendilerine kısmet olduğunu belirterek, ''Bunu yaratan insanlar var. Oyuncuları kutluyorum. Sahada neredeyse parkeyi yiyecek şekilde hazırlandılar. Avrupa'nın hangi takımı karşımızda olsaydı yenerlerdi'' diye konuştu.
Efes Pilsen'in başında 5 şampiyonluk yaşadığını hatırlatan antrenör Örs, ''Bu 6. şampiyonluğum çok anlamlı oldu. 10 yıl sonra tekrar şampiyonluk sevinci yaşadım. Efes Pilsen'e teşekkür ediyorum. Antrenörlüğüme çok katkı yaptı. Taraftar konusunda da kısıtlama yapmadılar. Bu da büyüklüğü gösteriyor'' dedi.
Şampiyonluğun birkaç gün yaşanacağını kaydeden Aydın Örs, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Şampiyonluk birkaç gün sonra bitecek, ama bu şampiyonluk tarihe yazılacak. Ölsek bile tarihe yazılacak. Bu bakımdan, bu başarı başka anlam taşıyor. Bu kulübün hedefi şampiyonluk olmamalı. Avrupa Ligi'nde bir şeyler yapmalıyız. Gelecek sene çok daha iyi performans göstereceğiz. Şampiyonluk her zaman kazanılır, önemli değil. Avrupa'da başarılı olmalıyız.''

BAŞKANA TEŞEKKÜR
Salonu dolduran 12 bin taraftara da teşekkür eden başarılı çalıştırıcı, şunları söyledi:
''Öncelikle başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilere teşekkür ediyorum. Sezon içinde zor dönemlerimiz oldu. Başkan ve yöneticiler arkamızda durdu. Aileme de teşekkürlerimi sunuyorum. Bana büyük destek verdiler. Camiada herkes anormal bir şekilde çalıştı. Şampiyonluk tesadüf değil. Bunun olacağını biliyorduk.''

OYUNCULARIN GÖRÜŞLERİ
Fenerbahçe Ülkerli oyuncular da şampiyonluk sevincini doyasıya yaşadı.
Sarı-Lacivertlilerin başarılı oyunculardan İbrahim Kutluay, 100. yılda şampiyon olmaları nedeniyle ayrıca gurur yaşadıklarını belirterek, ''Şampiyonluğu en çok isteyen takım bizdik. Böyle bir takımın oluşmasında katkısı olan başkan ve yöneticilere teşekkür ediyorum. Şampiyonluğu hak eden bizdik'' derken, play-off final serisinin en iyi performansını gösteren Damir Mrsic ise ''Taraftarlarımız bizi yalnız bırakmadı. Bize inanılmaz güç verdiler. Bu sene bizim için çok önemliydi. Şampiyonluğumuzu taraftarlarımızla geç saatlere kadar yaşayacağız'' dedi.
Serinin bir diğer başarılı oyuncusu Ömer Onan da Efes Pilsen'i eze eze yenerek şampiyon olduklarını kaydetti.
Bu arada, Fenerbahçe Ülkerli oyuncular ve teknik heyet, şampiyonluk sevincini Bağdat Caddesi'nde taraftarlarıyla birlikte kutladı. Fenerbahçe Ülkerliler üstü açık otobüsle caddede tur attı.
Sarı-lacivertlilerin daha sonra bir gece kulübünde şampiyonluk kutlaması yapacakları öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious