Fenerbahçe`de sıcak gelişmeler

  • Giriş : 26.06.2007 / 08:35:00

Adriano transferine bitti, bitecek gözüyle bakılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ronaldo için kontenjanın açıklanması bekleniyor. Appiah'ın Schalke ile anlaştığı iddia ediliyor.

‘Teklif almak gurur verici...’
Roberto Carlos’un ardından bir Dünya yıldızını daha Fenerbahçe’ye kazandırmak isteyen Aziz Yıldırım ve kurmayları, İstanbul-İtalya hattında adeta mekik dokuyor. Listenin başında yer alan Adriano için kesenin ağzı ardına kadar açıldı, ancak Brezilyalı yıldızın La Gazette Dello Sport gazetesine verdiği demeçler akılları karıştırdı: “Milano ve İnter’i evim gibi görüyorum. İnter isterse San Siro’da kalmaktan yanayım. Real Madrid, Barcelona, Fenerbahçe gibi büyük takımlardan teklif almak gurur verici. Çünkü bu, hâlâ bana güvenildiğini gösteriyor. Başkan Moratti’ye borcum var, ancak beni göndermek isterse de bunu saygıyla karşılarım. Ama tekrar ediyorum; ben kalmak istiyorum.''

Ronaldo’da top Federasyon’da!
Bir yandan Adriano’yu ikna çabalarına devam eden Sarı-Lacivertliler, diğer taraftan Futbol Federasyonu’nun yabancı kontenjanı konusunda vereceği kararı merakla bekliyor. Çünkü sınırsız yabancı ya da 6 veya daha yukarı yabancının direkt oynatılmasına izin çıkması halinde, daha önce prensip anlaşmasına varılan Ronaldo için de yeniden harekete geçilecek. Brezilyalı süperstarın isteği üzerine, geçtiğimiz hafta içinde Karaköy Finansbank Şubesi’nden İtalya’daki bir bankaya 9 milyon Euro’luk teminat mektubu gönderilmişti. Hatta Başkan Aziz Yıldırım’ın da kulübün sponsoru olan bir firmaya 30 bin adet Ronaldo forması siparişi verdiği de kulislerde konuşuluyor.

Fener, 12 milyon Euro istiyor
Milan Teknik Direktörü Ancelotti, “Bu sezon Şampiyonlar Ligi Kupası’nı Ronaldo’suz kazandık, ancak gelecek yıl ona ihtiyacım olacak'' diyor, ama Çizme devinde kulübeye hapsolan Sambacı’nın Zico’nun ekibini istediği biliniyor. Şu an kadrosunda 7 yabancı bulunan Fenerbahçe, kontenjanın artırılmaması halinde Fatih Tekke’ye yönelecekti. Fakat milli oyuncunun, özel sorunları nedeniyle Türkiye’ye dönmeyi düşünmediği kaydedildi. Kanarya’ya kötü haber ise Almanya’dan geldi. Lincoln’ü Galatasaray’a veren Schalke’nin, Zico ile sorun yaşayan Appiah ile el sıkıştığı ileri sürüldü. Ancak Alman kulübünün, 12 milyon Euro isteyen Fenerbahçe’yi de ikna etmesi gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious