Fenerbahçe'den basın açıklaması

Fenerbahçe'den basın açıklaması.15440
  • Giriş : 27.10.2008 / 18:21:00
  • Güncelleme : 27.10.2008 / 18:20:44

Fenerbahçe Hasbaşkanları Ali Koç ve Şekip Mosturoğlu basın açıklaması düzenliyor. Koç ve Mosturoğlu soruları yanıtlıyor. Aragones veya bazı futbolcular gidecek mi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sarı Lacivertli takımın Avrupa'da ve Lig'de aldığı kötü sonuçlar nedeniyle basın toplantısı düzenliyor. Asbaşkanlar Şekip Mosturoğlu ve Ali Koç, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde basının sorularını cevaplıyor.

Fenerbahçe Hasbaşkanı Ali Koç, FB gibi bir markanın kurumsallaşması için basınla daha sağlıklı iletişim kurması gerektiğini belirtti.

Ali Koç, geçen sene harikalar yaratan futbolcuların bu sene tanınmayacak halde olduklarını belirtip şöyle devam etti:

"Hoca olarak kim gelirse gelsin farketmezdi. Sizin beklentileriniz bir kadro dışı, hocayı göndermek. gibi radikal kararları hemen hayata geçirmek. Sizlere göre de neşter vurmak... Şu aşamada hiçbir ey yapamayız. Dediğiniz gibi kötü başladık ancak ligde Galatasaray'ın sadece 2, liderin de 6 puan gerisindeyiz. Kaybettiğimiz bir şey yok. İstikrarla başarının geldiğihi biliyoruz. Biz istikkara inanıyoruz. Farkındaysanız biz hocalarımızla sonuna kadar da devam ettik. Biz başarının geleceğine inanıyoruz. Hedeflerimize var gücümüzle çalışarak devam edeceğiz... Hangi oyuncu gidecek, hangi oyuncu gelecek gibi bir çalışmamız yok. Hangi hoca gelse özgüven sıkıntısının olduğu yerde çözüm zordur. Hoca göndermekle sonuç alınmıyor. Liderin 6 puan gerisinde, Galatasaray'ın 2 puan gerisindeyiz. kaybettiğimiz bir şey yok. Hakem hataları silsilesi yaşıyoruz. Arzumuz hakem hatalarının azalıp hakemlerin performanslarının artması.

Ali Koç tribünlerde kaos ortamı istemediklerini belirterek şunları söyledi: "Yönetim olarak tribünlerdeki sorunları çözmek için belli kararlar aldık. Fenerbahçe'nin iç huzurunu bozmak için çabalar var. Biz bu zihniyetin sonuna kadar karşısında duracağız. Bazı arkadaşlar bu konuyu çok irdeleyerek çok ağır yazılar yazıyorlar. Bu tavırlarınız bu kaos ortamına hizmet etmek oluyor. Konu hiç de sizin anlattığınız gibi değil. Burada kendimizi de eleştiriyoruz. Bu konuyu çıkıp bizim açıklamamız gerekiyordu. Tek tip taraftar yaratma gibi bir olgumuz olmadı. Ancak tribünde kaos ortamımın olmaması için bu tür toplantıları yapacağız.Yönetim olarak tribünlerdeki sorunları çözmek için belli kararlar aldık. Fenerbahçe'nin iç huzurunu bozmak için çabalar var. Biz bu zihniyetin sonuna kadar karşısında duracağız. Bazı arkadaşlar bu konuyu çok irdeleyerek çok ağır yazılar yazıyorlar. Bu tavırlarınız bu kaos ortamına hizmet etmek oluyor. Konu hiç de sizin anlattığınız gibi değil. Burada kendimizi de eleştiriyoruz. Bu konuyu çıkıp bizim açıklamamız gerekiyordu. Tek tip taraftar yaratma gibi bir olgumuz olmadı. Ancak tribünde kaos ortamımın olmaması için bu tür toplantıları yapacağız.

- Guiza alınırken Uruguay'daki kulübe ek ödeme yapıldı mı?

Mosturoğlu: Güiza'nın transferinde Uruguay'da bir kulübe ek ödeme yapılmadı. Güiza için de Mallorca'ya 14 milyon Euro transfer bedeli ödendi.

Aurelio'nun transferinde bir hata yapıldı mı? Aureli tekrar geri istendi mi?

Musturoğlu: Aurelio'nun opsiyonu tek taraflıydı. Aurelio ile anlaşma yapıldığında FIFA'da tek taraflı opsiyon geçerliydi. Ama daha sonra alınan kararlarla FIFA'da tek taraflı opsiyon hakkı geçerliliğini yitirdi. Ama TFF'de halen geçerli. Yani Aurelio bizim futbolcumuzken Real Betis'e transfer oldu. Bu konuyla ilgili yeni bir dava açtık. 5 milyon 250 bin dolarlık bir süreç başlattık. Fenerbahçe, Aurelio Real Betis'e gittikten sonra kesinlikle tekrar istemedi ve bir görüşme de yapılmadı.

Ali Koç: Aragones geldiği Akdeniz iklimine göre sert mizaçlı birisi. Bunu kabul ediyoruz. Bu kadar tecrübeli bir teknik direktörün tek kusuru bu olsun...

Yeni trasnferlerden verim alındı mı?

Ali Koç: Guiza'nın performansı ve oynadığı oyun ortada. Emre müzmüz sakat değil. Kayseri maçında çok talihsiz bir sakatlık geçirdi. Kaldı ki Emre bize gelmeden önce Avrupa'da bir ay hiç antrenman yapmadı. Sonra askere gitti. Orada çok az antrenman yaparak takıma katıldı. Emre'nin geçmişte oynadığı takımlarda ve A Milli Takımda ortaya koyduğu performasn yaptı. Burak kötü maçlar çıkarmadı iyi maçlar da çıkarmadı. Nasıl hocayı değerlendirmek için çok erkense, bu fotbolcular içinde değerlendirme yapmak için çok erken...

ZİCO'DAN 1 PUAN DAHA İYİYİZ

Musturoğlu: Transferler için bugünkü performanslarına göre değerlendirme yapamazsınız. Deivid ve Lugan ilk geldiğinde de aynı değerlendirmeler yapıldı. Yeni bir hoca var. Yeni bir sosyal ortam. Birbirlerini tanıdıkları için daha iyi olacak. Zico'da da aynı şeyler yaşandı. Şu anda Zico'lu geçen seneki dönemden 1 puan daha iyiyiz. Transferler için değerlendirme yapma.

Aragones'in kalıp kalmayacağı başarıya endeksli mi?

Musturoğlu: Biz Daum'la başlayan istikrar dönemi başladık. Daum ve Zico ile sözleşmeleri bitiminde ayrıldık. Aragones'in de iki yıllık sözleşmesi var. Değerlendirmede tabiki başarıya bakılır ama yönetim çıkıp iki sözleşmesi olan hocanın arkasındayız açıklaması yapmasını artık geride bıraktık.

Ayrıntılar gelecek...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*