Fenerbahçe'den borç açıklaması

Fenerbahçe'den borç açıklaması.18183
  • Giriş : 28.01.2009 / 16:39:00

Fenerbahçe Kulübü, basında çıkan 1 milyon 488 bin 510 Lira borcun olduğuna dair haberlere açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, basında yer alan 1 milyon 488 bin 510 Lira borcun olmadığı belirtilerek, "Bugünkü bazı gazetelerde Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 1milyon 488 bin 510 Lira borcu olduğu yazılmıştır. Fenerbahçe Kulübü'nün hiçbir kuruma borcu yoktur. Fenerbahçe Burnu Spor Tesisleri ile yanında bulunan Galatasaray, ve İstanbul Yelken Kulübü tesislerinin ecrimisilleri 30 yıldan beri taşınmazın gerçek sahibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ödenmektedir. 22.02.1938 tarih, 2/8236 sayılı ve "Reisicumhur Kemal Atatürk" imzalı Bakanlar Kurulu kararı ile bölge yelken ve deniz spor tesisleri yapımı amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bedelsiz olarak verilmiştir.

Belediye de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile yaptığı protokolle söz konusu taşınması spor tesisleri yapma amacıyla Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne devretmiştir GSGM ise Fenerbahçe, Galatasaray ve İstanbul Yelken Kulübüne tahsis etmiştir. Üç Kulüp yaklaşık otuz yıldır ecrimisilleri Büyükşehir Belediyesine ödemektedirler. Bütün bunlara ve Belediye'de bulunan tapuya rağmen İstanbul Milli Emlak Müdürlüğü, taşınmazın kendine ait olduğunu iddia ederek kulüplerden geçmiş 15 yıl kirasını bir daha istemektedir. Aynı taşınmaz için Büyükşehir Belediyesi de kendine ait olduğunu ileri sürmektedir.

Söz konusu bölge için Belediye'ye kira ödendiği halde Milli Emlak tarafından tekrar kira istenmesindeki haksızlık ortadadır. Bu olsa olsa iki kamu kuruluşunun arasındaki bir ihtilaf olup, spor kulüplerini bağlamaz. Bu nedenle bölgede yüzme ve yelken sporları yapan üç kulüp bu talebe karşı dava açmıştır. İhtilaf yargıdadır. Yargı sonuçlanınca 3 kulübünde gereğini yapacağı tabiidir" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*