Fenerbahçe'den Emre açıklaması

Fenerbahçe'den Emre açıklaması.11337
  • Giriş : 17.09.2008 / 18:50:00

Galatasaray Emre'nin parası için kanaryanın kapısını çalmaya hazırlanırken, Fenerbahçe'den Emre için açıklama geldi;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Kulübü, İngiltere'nin Newcastle United Kulübü'nden transfer ettiği Emre Belözoğlu için, yetiştiği kulüplere ödenmesi gereken dayanışma tazminatının, ilgililere ödenmek üzere kulüp nezdinde tutulduğunu bildirdi.

Medyada yer alan haberler üzerine kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Emre'nin transferi sırasında, İngiliz kulübüne transfer tazminatı olarak ödenen 4 milyon 500 bin Avro toplam bedel içinde, 225 bin Avro dayanışma tazminatının da bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada, "Newcastle Kulübü ile aramızda mevcut sözleşmenin 3. maddesi hükmü gereği, 225 bin Avro dayanışma tazminatı bedeli, toplam transfer tazminatı bedeli olan 4 milyon 500 bin Avro'dan mahsup edilmiş ve ilgilisi kulüplere ödenmek üzere kulübümüz nezdinde tutulmaktadır. Bu çerçevede yapılacak başvurular tarafımızca incelenerek, hesaplamanın FIFA statülerine uygun olduğunun tespitiyle ilgilisine ödenecektir. Kulübümüz açısından, konu ile ilgili olarak hiçbir hukuki ihtilaf ve sorun bulunmamaktadır" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*