Fenerbahçe'den korkmuyorlar

Fenerbahçe'den korkmuyorlar.10279
  • Giriş : 18.09.2008 / 13:19:00

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, İstanbul'da Fenerbahçe'den puan almak istediklerini ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Fenerbahçe karşısında korkak değil, cesaretli, yürekli ve dengeli bir oyun oynayacaklarını söyledi. Bakkal, İstanbul'da Fenerbahçe'den puan almak istediklerini ifade etti.

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde haftalık basın toplantısı düzenleyen Mesut Bakkal, hafta sonunda deplasmanda oynayacakları Fenerbahçe maçında, son haftalarda oynadıkları iyi oyunu ortaya koyarak İstanbul'dan galibiyetle dönmek istediklerini söyledi. Fenerbahçe'nin son dönemlerde aldığı kötü sonuçların kendileri için ölçü olmayacağını belirten Bakkal, "Fenerbahçe Fenerbahçe'dir. Önemli olan benim takımımın ne yapacağıdır. Geçtiğimiz hafta aldığımız galibiyetin verdiği moralle korkmadan, cesaretle, yürekli ve coşkuyla oynayacağız. İstanbul'da normal bir takımın Fenerbahçe ile başabaş oynayıp, puan alması daha keyifli. Özverili olan, oyuna ağırlığını koyan ordada ortaya çıkması gerekiyor. Puan almak için İstanbul'a gideceğiz. Bu keyfi inşallah ordada alırız." diye konuştu.

Takımda Kahe'nin ufak bir sakatlığının olduğunu, onun dışında takımda sakat ya da cezalı futbolcunun bulunmadığını dile getiren Bakkal, Kahe'nin kendini toparladığını ancak Fenerbahçe karşılaşmasında Kahe'nin ilk 11'de oynayacak düzeyde olmadığını belirtti.

Toplantıda gazetecilerin, "İlk 11'de değişikliğe gidecek misiniz?" şeklindeki sorusuna Teknik Direktör Bakkal, şöyle cevap verdi;

"11'de pek fazla değişiklik yok. Ankcak taktik değişikliği normal. Sistem yönünden 1-2 kişi değiştirebilirim. Fenerbahçe'nin üzerine fazla adamla gidemezsiniz. Akıllı ve sistemli oynayacağız. Fenerbahçe'de yenenekli adam sayısı çok fazla. Ancak kötü gidişinden dolayı bizim maça daha hırslı çıkacaklar. Bir kaç oyuncuyu durdurmamız gerekiyor. İyi önlemler alıp, taktiklerimizi sahaya yansıtırsak sahadan galip ayrılırız. Yenildiğimiz maçlarda bile oyuncularım iyi oynadılar. Önümüzdeki hafta Alanya, Ankara ve Ankaragücü maçları var ama önceliğimiz Fenerbahçe maçı."

Fenerbahçe kalecisi Volkan ile ilgili bir soruya da cevap veren Mesut Bakkal, Volkan Demirel'in cezası nedeniyle oynamayacak olması ve onun yerine görev yapacak genç Volkan'ın da iyi bir kaleci olduğuna inandığını belirterek, tecrübesizliğin getireceği zaaflarının olacağını ifade ederek takımın iyi oynadığı zamanlarda kalacilere iş düşmedeğini iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*