Fenerbahçe'den küfür tepkisi

  • Giriş : 07.10.2007 / 18:07:00

Fenerbahçe Kulübü, dün akşam Manisaspor ile oynanan Turkcell Super Lig mücadelesinde Manisaspor taraftarı ve şeref tribünü önünde ve yan tarafında oturan kişilerin sürekli olarak takıma küfür edildiği gerekçesiyle tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Dün akşam Futbol takımımız ile Manisaspor arasında oynanan Turkcell Super Lig mücadelesinde Manisaspor taraftarı ve şeref tribünü önünde ve yan tarafında oturan kişiler sürekli olarak takımımıza küfür etmişlerdir. Bunun üzerine başta Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım olmak üzere yöneticilerimiz küfür eden kişileri uyarmış ve bu kişileri sakin ve terbiyeli olmaya davet etmişlerdir.

Ancak Başkanımız ve yöneticilerimizin tüm çağrısına rağmen bu kendini bilmezler küfür etmeye devam etmişlerdir. Bundan daha vahim olanı ise Manisa Belediye Başkanı ve Manisapor geçici başkanının Başkanımızın küfür edenlere tepki göstermesini önlemeye çalışmasıdır. Manisa başkanının Başkanımız ve yöneticilerimize yaptığı "Burası Manisa burada siz taraftarı uyaramazsınız" şeklindeki söylemi içine düşülen durumun ne kadar çirkin olduğunu ortaya koymaktadır. Halkın oyları ile seçilmiş bir belediye başkanının adeta bir amigo tavrı ile davranması hiç yakışık almamıştır.

Belediye başkanının küfür edenleri savunmasından cesaret alan Manisaspor taraftarı maçın tamamı boyunca futbolcularımız ve yönetimimize küfür etmeyi sürdürmüştür. Protokol tribününde bulunan değerli milletvekillerimiz de bu çirkinliğe şahit olmuşlardır. Manisa Türkiye toprağıdır ve Manisa'da küfür edilir diye bir kural yoktur. Manisa belediye başkanı ve Vestel Manisaspor geçici başkanı maç sonrasında yaptığı açıklamada başkanımızı kötü sözler sarf etmekle suçlamış ve "Sayın Yıldırım'ın kan şekeri yükseldi sanırım" şeklinde bir söylemde bulunarak olayın vahametinin farkında olmadığını gözler önüne sermiştir. İdari bir yönetici olan belediye başkanının bu tavrından vazgeçmesini ve başkanımız, yönetimimiz ve tüm Fenerbahçe camiasından özür dilemesini beklemekteyiz.

Manisa Belediye Başkanı bunu fair play ruhu ve ülkemizde sporun hak ettiği entelektüel seviyeye ulaşması adına yapmak durumundadır. Tüm idari ya da spor kulübü yöneticisi her kesin sporumuz içerisine düştüğü bu çıkmazı biran önce görmesi ve önlem alması gerekmektedir. Sadece kendi stadyumu değil Türkiye'nin her yerinde küfür ve kötü tezahürata karşı mücadele eden Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yönetimimiz bu konudaki hassasiyetini bundan sonra da devam ettirecektir. Başkanımız ve yönetimimizin küfür önlemeye yönelik çabalarının diğer kulüp başkanları ve futbolu idare eden kurumlar nezdinde ki tepkisini ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious