Fenerbahçe'den sert açıklama

Fenerbahçe'den sert açıklama.15440
  • Giriş : 21.11.2008 / 08:13:00
  • Güncelleme : 21.11.2008 / 08:13:54

Sarı-lacivertli kulüp, "Bunu yapmaya çalışanları nefretle kınıyoruz..."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde "Çirkin olayların parçası değiliz" başlığıyla yer alan açıklama şöyle:

"Turkcell Süper Lig'in 11. Haftasında oynadığımız Ankaraspor maçının ardından Ankaraspor onursal başkanı Sayın Melih Gökçek'in maçın hakem atamasına ilişkin yaptığı açıklamalardan ne kadar rahatsızlık duyduğumuzu ve Sayın Gökçek'in Türk futbolunun selameti için bildiklerini derhal açıklaması gerektiğini iki gün önce belirtmiştik. Sayın Gökçek henüz bu çağrımıza yanıt vermemişken bu kez de Ankaragücü başkanı Sayın Cemal Aydın'ın kendileri ile bu hafta sonu oynayacağımız maçın hakem atamasına ilişkin benzer şekilde bir takım duyumları olduğu ve hatta maçın hakemini telefonla aradığını TFF'nin açıklaması ile öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Cemal Aydın da Sayın Gökçek gibi hakem atamalarına ilişkin bu bilgileri MHK kararları açıklanmadan önce nereden duyduklarını söylemiyorlar.

Benzer iki olayın yaşanması, aynı senaryonun işletilmeye çalışılması ve olayın muhatapları kulüp yöneticilerinin bu çirkin olayların asıl aktörlerini saklama çabası son derece kaygı verici ve yakışıksız bir durumdur. Türk futbolunun en büyük aktörlerinden biri olan 100 yıldan fazla geçmişe sahip Fenerbahçe Spor Kulübü'müzün bu çirkin senaryolara karıştırılmaya çalışılmasından büyük hicap duyuyor ve bunu yapmaya çalışanları nefretle kınıyoruz. Ancak kulübümüzü bu çirkin senaryolara alet etmeye çalışanlar şunu net olarak bilmelidirler ki kurmaya çalıştıkları bu tuzak onların ayaklarına dolanacaktır.

Çağrımızı yineliyoruz; Sayın Gökçek ve Sayın Aydın kendilerine MHK kararlarını önceden bildiren bu kişilerin kimler olduğunu açıklamak durumundadırlar. Bu kişilerin isimlerini vermemek onları korumak ve işbirliği yapmak anlamına gelmektedir. Bu kişilerin açıklanmaması ile yaratılmaya çalışılan kaos ortamı nedeniyle haftasonu oynayacağımız karşılaşmada yaşanabilecek her türlü olumsuz durumun da sorumlusu Sayın Cemal Aydın olacaktır. TFF tarafından bugün bu olay nedeniyle Disiplin Kurulu'na da sevk edilen Sayın Aydın'ı ve ayrıca Sayın Gökçek'i de bir an önce bu yanlıştan dönmeye ve bildiklerini hemen bugün açıklamaya davet ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü kendisinin de alet edilmeye çalışıldığı bu çirkin oyunların sona erdirilmesi, merhum Sayın Hasan Doğan ile Türk futbolunda oluşmaya başlayan güven ve istikrar ortamının yıkılmasına çalışanların ortaya çıkarılması için elinden geleni yapmaya hazırdır.

"BU ÇİRKİN OYUNLARIN BİR PARÇASI DEĞİLİZ, OLMAYACAĞIZ VE GELİŞMELERİ KAYGI İLE İZLİYORUZ"

Fenerbahçe Spor Kulübü"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*