Fenerbahçe'den Villa açıklaması

Fenerbahçe'den Villa açıklaması.18183
  • Giriş : 04.01.2009 / 09:21:00

Fenerbahçe Kulübü yaptığı açıklamayla, kulüpten ihraç edilen eski kongre üyesi ve Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu eski üyesi Tahir Kıran'ın, kulübün satın aldığı villalarla ilgili iddiasına yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, Kıran'ın kendisine ait internet sitesinde, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a bazı sorular yöneltip, bu sorulara ''bilgiden yoksun, dar ve karalamaya yönelik bakışı açısı ile'' cevaplar verdiği savunuldu.

Fenerbahçe Kulübü'nün ''tartışma konusu 8 villayı satın alırken kulübün menfaatlerini düşündüğü, özellikle yabancı futbolcuları için yüksek kira bedelleri ödemek yerine, peşinatsız 5 yıl vadeli olarak alınan villalarla kulübe gayrimenkul kazandırmayı hedeflediği, bugün itibarıyla bu villalarda futbolcuların ve teknik heyetin ikamet ettiği'' belirtilerek, şöyle devam edildi: ''Söz konusu villaların tapudaki beyan değeri Tahir Kıran'ın belirttiği gibi iktisap tarihi olan 06.07.2007 tarihinde 200.000 TL dir ve belediye emsal değerine uygundur. Ancak Tahir Kıran'ın altını çizmediği nokta, tapuda 200.000 TL olarak beyan edilen yıllarda o tarihte iskanın alınmadığı ve kat mülkiyeti tapularının verilmediği hususudur. Yayınlanan tapu senedi fotokopileri incelendiğinde tapu örneklerinin kat irtifakı tapuları olduğu açık seçik görülmektedir. O tarihte iskan alınmadığı ve kat mülkiyeti tesis edilmediği için tapu senedinde yazan sadece arsa payı ve buna tekabül eden arsa bedelidir. Kat mülkiyeti tapuları, iskanın ardından alınacak ve artık tapu senedi örneğinde arsa payı oranı değil, villaya ilişkin bilgiler yer alacaktır. Bugün inşaatın gelinen aşamasında satıcı tarafından tüm yasal prosedürler tamamlanmış olup, kat mülkiyetinin tesis edilmesi beklenmektedir. Bu işlemin sonunda kulübümüz tarafından satın alınan villalara ait kat mülkiyeti tapuları da alınacaktır. Ancak satıcı firmanın söz konusu 8 adet villa için kulübümüze kestiği faturalar beher villa için tam dekorasyonlu olarak 550.847 ABD Doları'dır.''

''Kıran'ın iddiasının aksine kulübün hiçbir şekilde zarara uğratılmadığı'' belirtilen açıklamada, ''Tahir Kıran eğer iddiasının arkasında ise (içinde yaşanan ekonomik krize rağmen) aynı projeden yada bu projeye yakın projelerin herhangi birinden aynı adette gayrimenkulü 150.000 TL birim fiyat ile alarak kulübümüze kazandırmalıdır. Hatta 300.000 TL dahi kabulümüzdür'' ifadesi kullanıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*