Fenerbahçeli futbolcu vidalarla yaşayacak

Fenerbahçeli futbolcu vidalarla yaşayacak.20198
  • Giriş : 19.03.2017 / 13:56:00

Atiker Konyaspor mücadelesinde ciddi bir sakatlık geçiren Fenerbahçeli Fernandao, zorlu bir ameliyat geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe ile Atiker Konyaspor arasında Spor Toto Süper Lig mücadelesinde ciddi şekilde sakatlanan Fernandao'nun durumu hakkında doktoru bilgi verdi.

Fernandao'nun kritik ameliyatını Doç. Dr. Çağatay Öztürk yaptı. Öztürk, saatler süren operasyonla ilgili Akşam'a şu bilgileri verdi:

"Ameliyat için 8 saat aç olması lazım. Maça başlarken Fernandao su içmiş. Koluna blok yaptık. Gece kolunu uyuşturduk. Çok parçalı bir kırıktı."

Sporcuların kas sisteminin normal insan gibi olmadığını da belirten Öztürk, şöyle devam etti:

"Ameliyat zor oluyor. İnşallah kaynayacak ve eski sağlığına kavuşacak. Ameliyata 3 arkadaş girdik. Bacaklar sağlam olduğu için bazı sporları yapabilir ama minimum 3 ay sürer. Vidalarla kaynaştırdık. Vidalar vücutta kalıyor. Dışarıdan rahatsızlık yaratmadığı sürece uyumlu metaller kalabilir."

2 BREZİLYALI HASTANEYE GECEDEN GİTTİ

Fernandao'yu hastanede takım arkadaşları yalnız bırakmadı. Gece Josef ve Fabiano ziyarete gitti. Sabah da İsmail Köybaşı uğradı. Fernandao uyuduğu için takım arkadaşları aralıklarla Brezilyalı golcüye geçmiş olsun ziyaretine gitti.

5 KIRIKLA THE END

Konya maçında ciddi bir sakatlık geçiren Fernandao, Liv Hospital'de Çağatay Öztürk tarafından ameliyat edildi. Kulüp doktoru Burak Kunduracıoğlu, dirsek ile omuz arasında 5 parçalı bir kırık meydana geldiğini belirterek, "Sahalara dönüş süreci tahmin ediyoruk ki 2-3 ay sürecektir" dedi. 

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*