Fenerbahçeliler,101 otobüsle Anıtrkabir'de..

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yönetim kurulu ve taraftar dernekleri üyeleri, 100. yıl kuruluş kutlamaları çerçevesinde 101 otobüsle Ankara'ya gelerek, Anıtkabir'e ziyarette bulundular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Taraftar dernekleriyle birlikte Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk koyan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Aziz Atam, Kurtuluş Savaşı'nda komutanız altında bu ülkenin bağımsızlık ve kurtuluşu için canlarını feda eden ve her türlü katkıda bulunan kulübümüz mensupları, kulübümüz tarihinin vazgeçilmez temel ilkesi olan cumhuriyete bağlılık, vatanseverlik düşüncelerinin tohumlarını atmıştır.

Ulusumuzun en büyük ve ortak değerleri olan ilkelerinizin sadık bekçileriyiz. Temelini attığınız çağdaş cumhuriyet Türkiye'sinin bireyleri olmak bizlerin onuru ve gururudur. Ulusumuzun Ata'sının Fenerbahçeli olması ayrıca kulübümüzün ve taraftarımızın onuru ve gururudur.

Kurduğumuz Cumhuriyet kadar sağlam ilke ve temeller üzerine büyüyen kulübümüz, bugün kulübümüzü ziyaretinizin 88. yılını idrak etmektedir. Bir asırdır ilke ve inkılaplarınıza sadakat ile bağlı kulübümüz, nice 100 yıllar boyunca da aynı bağlılıkta ilke ve inkılaplarınız takipçisi olacaktır.

Bugün aziz hatıranızı saygı ile yad ederken, çağdaş, demokratik, parlamenter Türkiye'nin yıkılmaz bir kalesi olarak Atatürkçü duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğimizi huzurunda tekrarlarız.

Ruhunuz şad olsun."

Sarı Lacivertli ziyaretçiler, daha sonra Anıtkabir'i gezerek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious