Fenerbahçeliler bayrağı bu defa doğradı!

  • Giriş : 22.06.2006 / 00:00:00

Genç Fenerbahçeliler Derneği'ne üye olduklarını söyleyen 30 kişilik bir grup, önceki gün kesilerek indirildikten sonra Boaziçi Köprüsü'ne yeniden asılan Galatasaray bayrağını bu kez döner bıçağıyla ortadan keserek ikiye ayırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saat 02:00 sıralarında meydana gelen olay şöyle gelişti: Genç Fenerbahçeliler Derneği'ne üye olduklarını söyleyen yaklaşık 30 kişilik bir grup, 6 otomobil ile Boğaziçi Köprüsü üzerinde durarak bayrağın olduğu yere yaklaştı. Meşaleler yakıp sloganlar atan grup, önceki gün kesildikten sonra dün köprüye yeniden asılan bayrağı, döner bıçağıyla keserek parçaladı. Bayrağın köprüyle bağlantısını sağlayan ipin de ortadan kesilmesiyle dev bayrak iki ayrı parça halinde asılı olarak kaldı.

Köprüde çalışma yapan işçilerin ihbarı etmesi üzerine olay yerine köprü koruma ekiplerinin gelmesiyle, taraftarlar geldikleri otomobillere binereke kaçmaya başladı. En arkada kalan Alpay Kazan'ın kullandığı 34 UA 7796 plakalı otomobil, polis tarfından yakalandı. Sürücü Kazan ile birlikte otomobilde bulunan toplam 8 kişi gözaltına alındı. Şahıslar sorgulanmak üzere Köprü Koruma Amirliği'ne götürüldü. Yapılan ölçümde 115 promil alkollü olduğu belirlenen sürücü Kazan'a toplam 720 YTL ceza kesilirken, gözaltına alınanlar Beylerbeyi Polis Merkezi'ne götürüldü.

Olayın yaşandığı sırada köprüde çalışma yapan işçiler, bayrak kesmeye gelenlerin çok kalabalık olduğunu söyleyerek "Araçlarla köprü üzerinde durup bıçakla bayrağı kestiler. Çok kalabalık oldukları için trafik de aksadı." diye konuştu.

Öte yandan gözaltına alınan arkadaşlarına destek vermek için bir grup taraftar da Köprü Koruma Amirliği önüne geldi. Şahıslar, polis otosuna bindirilirken arkadaşları da Fenerbahçe ve gözaltındaki arkadaşları lehine slogan attı.

Fenerbahçe taraftarı olduklarını söyleyen bir grup, önceki gün Boğaziçi Köprüsü'ne asılı dev Galatasaray bayrağını keserek düşürmüş, dün yeniden asılan Galatasaray bayrağına yönelik eylemde bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious