Fenerbahçelilerden Sivas'a destek

Fenerbahçelilerden Sivas'a destek.30983
  • Giriş : 04.05.2008 / 12:41:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, "Bugün bütün Fenerbahçeliler, Sivasspor'u destekliyor" diye konuştu. 'Fenerbahçelilere güvenmeyin' uyarısına ise Yazcıoğlu, "Galatasaray'ı yenelim, Fenerbahçe sonra tanısın

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazıcıoğlu, Ankara Sürmeli Otel'de düzenlenen Ankara İl Kongresi'ne katıldı. Kongre öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Yazıcıoğlu, Turkcell Süper Lig'de bugün oynanacak ve şampiyonluk yarışının düğüm maçlarından biri olan Galatasaray-Sivasspor maçını değerlendirdi. Basın mensubunun maçla ilgili soruda yanlışlıkla 'Fenerbahçe-Sivasspor' maçı sözleri üzerine Yazıcıoğlu, "Şimdi Fenerbahçeliler, Sivassporlu ya. Bugün bütün Fenerbahçeliler Sivassporu destekliyor" diye konuştu.

Yazıcıoğlu ile beraber bulunan türkücü İsmail Türüt ise bu esnada, "Sayın genel başkanım, bu Fenerlilere inanma, bugün Sivas Galatasaray'ı yenerse tanımazlar bizi" çıkışında bulundu. Türüt'ün bu çıkışı üzerine ise Yazıcıoğlu, "Galatasaray'ı bugün yenelim, Fenerbahçe sonra tanısın tanımasın önemli değil" karşılığını verdi.

Maçı izlemek üzere Sivas'a gideceğini kaydeden Yazıcıoğlu, "Sivasspor'a destek olacağız. Sivasspor Süper Ligde başarı kazandıkça, Sivas'a etkisini daha iyi gördüm. Sivas'ta birlik beraberliği artırdı, Sivas'ın cumhuriyet şehri imajını güçlendirdi, ekonomik katkı sağladı. Eğer bir Anadolu takımı şampiyon olursa, bu bütün Anadolu ve çevre illere de moral verecek, kendilerine öz güvenini artıracak. Bu sadece bir Futbol takımının başarısı olmakla kalmayacak" dedi. Maç ile ilgili tahmini olup olmadığı sorusuna ise Yazıcıoğlu, "Sivasspor yensin başka tahminiz olmaz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious