Fenerbahçelilerin isyan gecesi

Fenerbahçelilerin isyan gecesi.15417
  • Giriş : 22.10.2008 / 12:11:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 15:52:17

Fenerbahçe'nin Arsenal'e 5-2 yenildiği maçta taraftarlar yine Zico lehine tezahuratlar yaptı. Yönetim kaçan gollere yandı, taraftarlar sırtlarını döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçeli yöneticiler "Böylesine bir gecede bu goller kaçmaz. Arsenal 3 kere geldi, 3 gol buldu" dedi. Taraftarlar ise futbolcuları protesto etti. Tribünlerden yine yönetimin istifasını isteyen tezahüratlar yükseldi.
Fenerbahce farklı Arsenal yenilgisiyle Kadıköy'de yıkılıp Şampiyonlar Ligi'nde ümitlerini büyük ölçüde tüketirken yöneticiler kaçan gollere, taraftarlar ise sergilenen futbola ve farklı yenilgiyle yönetime isyan etti. Sarı lacivertli yöneticiler 3-1 biten devrenin ardından Protokol Tribünü'nün balkonunda maçı tartıştı. Eski Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ufuk Özertem'in de bulunduğu ortamda yöneticiler Murat Özaydınlı, Ali Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Neşet Yalçın ve Serhat Çeçen sarı lacivertli takımın ilk yarıda ortaya koyduğu futbolun karşılığını alamadığından yakındı. Güiza'nın kaçırdığı net pozisyonları konuşan yöneticiler, "Böylesine bir gecede bu goller kaçmaz. Arsenal 45 dakikada 3 kere geldi, 3 gol buldu. Biz ise boşa kürek çektik. Bu kadar hücum yaptığımız maçta, bu kadar pozisyon bulduk ama gol atamadık" yorumunu yaptılar.

 

Sırtlarını döndüler

Taraftarlar ise sergilenen Futbol nedeniyle F.Bahçe Yönetim Kurulu'nu ve başkan Aziz Yıldırım'ı hedef aldı. Arsenal'in 4. golünden sonra bir grup taraftar, Yıldırım'a gönderme yaparak "Aziz gol gol" diye tempo tuttu. Maldonado, oyundan alındığında sahayı yuhalama sesleri ve ıslıklar arasında terketti. Kaleci Volkan'ın, Arsenal ataklarında topu tuttuğu bölümlerde, tribünlerden tepki alkışları yükseldi. Migros kale arkası tribünündeki bir taraftar grubu bir ara, "Burası Kadıköy, tiyatro değil" diyerek tempo tuttu.

Taraftarlar 60. dakikada "I Love You Zico" ve takımdan daha önce ayrılan Aurelio ile Tuncay'a yönelik tezahüratlar da bulundu. Kale arkasındaki protestocu grup, maçın ilerleyen bölümlerinde bir ara sahaya sırtını dönerek tepki gösterdi. Bitiş düdüğünün ardından Telsim kale arkası tribünündeki bir grup taraftar da "Yönetim istifa" tezahüratları yaparken Fenerium üst bölümünde basın tribününe yakın bölümde taraftarlar arasında tartışma çıktı, ancak olay büyümeden önlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*