Fenerbahçelilerin örnek davranışı

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe’li taraftarlardan örnek davranış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçeli taraftarların tribundergi.com sitesinde Turkcell Süper Ligi’nin son maçı için Denizli’ye giden Fenerbahçeli taraftarlar ile köylüler arasında çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülen Recep Kaya için başlattıkları yardım kampanyasında topladıkları bağışları Kaya’nın ailesine teslim etti.

Taraftar cinayetine kurban giden Recep Kaya’nın Sakarya’nın Geyve ilçesi Nuriosmaniye Köyü’nde bulunan evine gelen Genç Fenerbahçeliler Taraftar Grubu üyesi bir grup taraftar, Sakaryaspor’lu bir grup taraftar ile birlikte Kaya’nın babası Ahmet Kaya ve ağabeyi Yaşar Kaya’yı ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Fenerbahçeli taraftarlar kampanyada toplanan bir miktar parayı baba Ahmet Kaya’ya teslim etti. Evdeki ziyaretin ardından Fenerbahçeli taraftarlar aile fertleriyle birlikte Recep Kaya’nın mezarını ziyaret ederek dua etti. Ziyaretle ilgili konuşan Yaşar Kaya, taraftarların yapmış olduğu davranışın örnek olduğunu söyledi. Şimdiye kadar Fenerbahçeli yöneticilerden gereken ilgiyi görmediklerini kaydeden Kaya, saha dışında yaşanan bu tür üzücü olayların son bulması temennisinde bulundu.

Diğer taraftan taraftarların köyü ziyareti sırasında jandarma ekiplerininde önlem aldığı görüldü.

13 Mayıs gecesi meydana gelen olayda, Şerefiye Köyü E-25 Karayolu üzerinde bulunan Büfe ve Tekel Bayii’ne gelen bir taraftar grubu iş yerinden alkol almak istemiş ancak iş yeri sahibinin alkol satışı yapmaması üzerine taraftarlar kavga çıkarmıştı. Çıkan olaylarda 2 çocuk babası 38 yaşındaki Recep Kaya bıçaklanarak öldürülmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious