Fenerbahçe'nin 9 yıllık sırrı açıklandı

Fenerbahçe'nin 9 yıllık sırrı açıklandı.16120
  • Giriş : 17.06.2009 / 12:22:00
  • Güncelleme : 17.06.2009 / 12:24:58

F.Bahçe, bundan 9 sene önce Jose Mourinho'yu kapısından çevirmiş. Yıllardır şehir efsanesi olarak anlatılan bu haber, ünlü menajer Bayram Tutumlu'nun arşivindeki fotoğrafla belgelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alman Christoph Daum'la yıllar sonra tekrar anlaşan, ancak Luis Aragones'ten henüz kurtulamayan F.Bahçe, bundan 9 sene önce Jose Mourinho'yu kapısından çevirmiş. Yıllardır şehir efsanesi olarak anlatılan bu haber, ünlü menajer Bayram Tutumlu'nun arşivindeki fotoğrafla belgelendi.

Aziz Yıldırım'ın ilk başkanlık yıllarına denk gelen 1999-2000 sezonunda Sarı-Lacivertli takım MTK'ya elenince Rıdvan Dilmen, istifasını vermişti. Yönetim de sürpriz bir şekilde Zdenek Zeman'la anlaşmıştı. Çek teknik adam Zeman gelmeden önce ise F.Bahçe'ye birkaç yabancı hoca önerilir. Menajer Bayram Tutumlu, başlarda Bobby Robson'un tercümanlığını yapan, sonra da Barcelona B takımının başına geçirilen Mourinho'yu Fenerbahçe yonetimine teklif eder. Tutumlu ve Mourinho, İstanbul'a gelir hatta bir restoranda Adana kebabı yedikten sonra ince belli bardakta çayını yudumlayarak F.Bahçe-İstanbulspor maçını izler. Yıldırım ve ekibi ise o dönemler ismi pek duyulmayan Mourinho'yu yetersiz bulur, tercihini Zeman'dan yana kullanır.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*