Fenerbahçe'nin borçları

Fenerbahçe'nin borçları.14932
  • Giriş : 26.04.2008 / 14:28:00

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı başladı. Fenerbahçe Burnu'ndaki Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıda, kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler de hazır bulundu.

Yönetim kurulu faaliyet raporunu okuyan genel sekreter Vedat Olcay, Turkcell Süper Lig'deki derbi maçta yarın Galatasaray ile karşılaşacak takımlarına güvendiklerini vurgulayarak, ''Galatasaray ile puanlarımız eşit olup, gol averajıyla lideriz. Kendilerine son derece güvendiğimiz takımımızın bu maçtan başarıyla çıkacağına ve önemli bir avantaj yakalayacağına gönülden inanıyoruz'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkarak, en iyi 8 takım arasına kalmasının bir başarı olduğunu ifade eden Olcay, ''Bu bakımdan teknik heyet ve futbolcularımızı kutluyoruz'' dedi.

Futbolun yanı sıra diğer branşlardaki faaliyetlerle ilgili bilgiler de veren Olcay, taraftar kart projesinde 120 bine ulaştıklarını bildirdi.

-BORÇ VE ALACAKLAR-

Denetleme Kurulu, okuduğu faaliyet raporunda kulübün 2012 yılına kadar tahakkuku yapılmış 92 milyon 376 bin 208 dolar borcunun olduğunu açıkladı.

Bu sürede kulübün sponsorluk anlaşmalarından bu yıl 19 milyon 700 bin, 2009'da 22 milyon 365 bin, 2010'da da 20 milyon 500 bin YTL geliri olduğu, bu yıllardaki maç gelirleri, kombine kart, loca, taraftar kart, isim hakkı ve henüz sözleşmesi yapılmamış gelirlerin bu rakamlara dahil olmadığı ifade edilirken, Fenerbahçe Sportif A.Ş'den beklenen yıllık kar payı gelirinin 31 milyon 430 bin YTL olduğu belirtildi.

-ŞAMPİYONLAR LİGİ 17 MİLYON 80 BİN AVRO KAZANDIRDI-

Fenerbahçe Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde elde ettiği sonuçlar neticesinde bu sezon 17 milyon 80 bin Avro kazandı.

Denetleme Kurulu, açıkladığı raporunda, kulübün şimdiye kadar 12 milyon 290 bin Avro'yu tahsil ettiğini, mayıs ve haziran aylarında da 4 milyon 790 bin Avro'nun geleceğini bildirdi.

''Devler Ligi''nde Kadıköy'de yapılan maçlarda elde edilen toplam hasılatın ise 8 milyon 958 bin YTL olduğu belirtildi.

Bu rakamlarla Fenerbahçe'nin, bu sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden elde ettiği toplam gelir 43 milyon YTL'yi buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious