Fenerbahçe'nin borcu açıklandı!

Fenerbahçe'nin borcu açıklandı!.10952
  • Giriş : 24.01.2009 / 14:13:00

Nihat Özdemir Fenercell projesini üyelere duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Burnu'ndaki Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulunurken, mayıs ayındaki olağan genel kurulda başkan adaylığı gündeme gelen Şadan Kalkavan'ın yanı sıra, eski yöneticiler Hakan Bilal Kutlualp, Vefa Küçük ve çok sayıda eski yönetici de toplantıya katıldı.

Vefat eden eski futbolcu Özer Karna için yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı'nın ardından başlayan toplantıda ilk olarak, tamamlanan ve yapımı süren tesislerle ilgili barkovizyon sunumu yapıldı.

-FENERCELL PROJESİ-
Toplantıda, Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu'nun faaliyet raporunu okuyan kulüp başkan vekili Nihat Özdemir, Fenercell projesini üyelere duyurdu.

Fenerbahçe'nin gücüne güç katacak yeni bir projeyi yakın bir zamanda hizmete sunacaklarını anlatan Özdemir, Avea ile yaptıkları sponsorluk ve stratejik işbirliği çerçevesinde Fenercell şirketi üzerinden taraftarlara mobil iletişim fırsatı sunacaklarını anlatarak, ''Telefon görüşmelerinizi bundan böyle Fenercell ile yaptığınız taktirde, Fenerbahçe Kulübü'nün buradan, ileride açıklayacağımız üzere çok önemli bir gelir kaynağı elde edeceğini hep birlikte göreceğiz. Proje üzerinde çalışmalar devam etmektedir'' şeklinde konuştu.

-KENAN EVREN LİSESİ ARAZİSİ-
Nihat Özdemir, stadın yanındaki Kenan Evren Lisesi'nin arazisine yapmayı planladıkları ticaret merkezi projesiyle ilgili, yıkılacak okula karşılık yaptıracakları 3 okuldan ilkinin inşaatının sürdüğünü bildirdi.

Ataşehir'de yapımı süren okulun tamamlanmasından ve mevcut lisenin arazisinin alınmasından sonra projelerini hayata geçireceklerini anlatan Özdemir, ''Lise arazisine yapılacak projede otopark, ticaret merkezi ve otel kompleksi bulunmaktadır. Projenin geliştirilmesi ve otelin çeşitli gruplarla işletme isteği yönetim kurulumuzca değerlendirilmektedir. Stadımızın yanında hepimizin gurur kaynağı olacak bir tesis meydana getireceğiz'' diye konuştu.

Bir önceki divan toplantısında Futbol takımının yaşadığı olumsuzlukların tüm sorumluluğunun kendilerine ait olduğunu ifade ettiklerini hatırlatan Özdemir, Futbol takımı ve hedefleriyle ilgili de şöyle konuştu:
''Bu süreçte Şampiyonlar Ligi'nden elenmek sizler kadar bizleri de üzmüştür. Rakiplerimizin bugün, takımımızın yarın Trabzonspor ile yapacağı maçlardan sonra ligin ilk yarısını lider bitirme olasılığı var. Fortis Türkiye Kupası'nda grubunda hiç puan vermeden, kalesinde gol görmeden lider olarak çıkan takımımız çeyrek finalde Bursaspor ile eşleşmiştir. Turkcell Süper Lig ile Fortis Türkiye Kupası şampiyonluğu ana hedeflerimiz arasındadır. Teknik ekibimiz zaman içinde iyi Futbol oynayan güven veren bir takımın oluşacağını söylemiştir. Bunun böyle olduğunu son günlerde görmekteyiz. Birinci devre arasında takımımıza bugün ve gelecekte güç katacak genç yetenekleri kazandırdık. Gökhan, Abdülkadir, Onur ve Furkan'ın gelecekte birer yıldız olacağına inancımız tamdır.''

-GÜLSÜM TATAR AYAKTA ALKIŞLANDI-
Çin'in Ningbo kentinde düzenlenen 5. AIBA Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası'nda 63 kiloda şampiyon olan Gülsüm Tatar'ı, yönetim kurulu ayakta alkışladı.

Toplantıda Tatar ve boks şube kaptanı Mert Öztemel sahneye davet edildiğinde yönetim kurulu da ayağa kalkarak sporcularını alkışladı. Başkan Aziz Yıldırım'ın alkışlarken duygulandığı görüldü.

Tatar'a başarısından dolayı Aziz Yıldırım, Öztemel'e de Yüksek Divan Kurulu Başkanı plaket verdi.

-DENETLEME KURULU FAALİYET RAPORU-
Denetleme Kurulu'nun faaliyet raporunu okuyan Doğan Yeşin, kulübün 2008 yılında 280 milyon 958 bin 743 TL gelir elde ettiğini, 291 milyon 674 bin 863 TL'de gider yaptığını bildirdi.

Yeşin, sarı-lacivertli kulübün 2008 yılında yaptığı yatırımlar tutarının 21 milyon 732 bin TL olduğunu kaydetti.

Fenerbahçe'nin 31.12.2008 tarihi itibarıyla tahakkuku yapılmış borç tutarının 149 milyon 611 bin 683 TL olduğu ifade edilirken, bu borç dışında sarı-lacivertli ekibin sporcular için satın aldığı 8 villa için 6 milyon 196 bin 38 TL, sezon sonuna kadar futbolculara ödemesi gereken 19 milyon 80 bin ABD Doları borcu olduğu bildirildi.

Kulübün sponsorlarla yapılan sözleşmelerden ve Fenerbahçe Sportif A.Ş.'den beklediği kar payı gelirlerinin 2009 yılı için 98 milyon 875 bin, 2010 için 101 milyon 525 bin, 2011 için 75 milyon 675 bin ve 2012 için 77 milyon 475 bin TL olduğu kaydedildi.

Bu arada, yönetim kurulu önergesiyle gündeme dahil edilen, Ankara'da yapımı süren tesislerin, ön ödemeli olarak kiraya verilmesi ve işletilmesi konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi hususu da oylamaya sunuldu. Oylama sonunda yönetim kuruluna bu konuda da yetki verildi.

Öte yandan, genel sekreter Vedat Olcay, Fenerbahçe Üniversitesi kurulmasıyla ilgili vakıf çalışmalarının tamamlandığını, bu konuda üye Lütfi Tomuş'un kendi isteği doğrultusunda bir rapor hazırladığı ve önümüzdeki günlerde bu raporu değerlendireceklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*