Fenerbahçe'nin zaaflarını biliyoruz

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Kendi sahalarında Fenerbahçe ile karşılaşacaklarını hatırlatan Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, rakibin zaaf yönlerini bildiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sivasspor galibiyetiyle başlayan çıkışını sürdürmek isteyen Konyaspor ekibi, Fenerbahçe karşısında 3 puanı alan taraf olmak istiyor. Karşılaşmanın son hazırlıkların taktik idmanla tamamlayan yeşil-beyazlılar Tatlıcak Tevfik Lav Tesislerinde maç saatini beklemeye başladı. Nurullah Sağlam gözetiminde yapılan akşam antrenmanında oyuncular önce ısınma koşusu yaptı. Ardından 5'e iki pas çalışması yapan oyuncular, Nurullah Sağlam'ın talimatları doğrultusunda taktik çalıştı. Yapılan antrenmanda takımda eksik bulunmazken sakatlığı süren Volkan Çekiç takımdan ayrı çalıştı.

İdman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Nurullah Sağlam, Fenerbahçe maçının zorlu bir maç olacağını söyledi. Üst üste oynadıkları üçüncü maçlarına çıkacaklarını belirten Sağlam, bu maça farklı şekilde hazırlandıklarını ifade etti. Fenerbahçe'nin güçlü bir rakip olduğunun altını çizen Sağlam, "Rakibin bütün oyuncuları iyi dolayısıyla komple bir önlem alacağız. Bu tarz maçlar bizim açımızdan özellikle daha zor. Kazanmak için onlardan daha kararlı daha inançlı bir ekip olarak sahaya çıkmamız lazım. Bunu gerçekleştirsek kazanma şanşımız en az onlar kadar olacaktır." diye konuştu.

Fenerbahçe'nin son günlerde yaşadığı sıkıntıları değerlendiren Sağlam, "Fenerbahçede bir alman ekolünden bir Brezilya ekolüne geçiş var. Bunlar hemen olacak şeyler değil. Fenerbahçe'nin en büyük zaafı dört tane takıma yeni gelen oyuncusu var. Bu oyuncuları takımda iyi yerlerde görev yapan futbolcular ve uyum süreci tam oluşmamış. Biz de Fenerbahçe'nin bu geçiş döneminden en iyi yararlanmayı düşünüyoruz. Oyuncuların artısını eksisini anlatmaya gerek yok. Ben, oyuncularımdan beklentilerimi anlatacağım ve kazanmalarını bekleyeceğim." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious