Fenerbahçe'nin maçında 800 güvenlik görev başında!

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Denizlispor ile Fenerbahçe arasında oynanacak karşılaşmada Denizli Atatürk Stadyumu’nda polis, jandarma ve özeller olmak üzere bin 800 güvenlik görevlisi bulunacağı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saha içi ve dışında olumsuzluk yaşanmaması için çalışacaklarını bildiren Vali Şimşek, ”Stadyumda Fenerbahçelilere sınırlı sayıda yer olması dolayısıyla şehirdışından gelenler yer bulamayabilir. Bu sebeple saha dışında onların güvenliklerini sağlayacağız. Normal tedbirlere ek olarak özel güvenlik ve jandarmadan da takviye kuvvet istedik” dedi.

Ankara başta olmak üzere çevre illerden takviye kuvvetlerin geleceğini kaydeden Şimşek, toplam bin 800 kişiyle güvenliği sağlayacaklarını ifade etti. Denizli’de olay beklemediklerini de aktaran Şimşek, Denizlispor taraftarların hep centilmenliğiyle ön plana çıktığını, bu maçta da böyle olacağını ileri sürdü.

Şimşek, Denizlispor’un lige devam etmesi gerektiğini dile getirerek, ”Denizlispor’un düşmesi, Türkiye liglerine çok şey kaybettirir. Çünkü Denizli, seyircisi ve kulübüyle fair play almıştır. Örnek olan bir takımın düşmesini istemiyoruz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious