Fenerbahçe'ye yakışmadı

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

Saran: "Yaşananlar bana ve Fenerbahçe’ye yakışmadı. Ama değil F.Bahçe, dünya başkanı gelse aynı tepkiyi verirdim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FENERBAHÇE Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile önceki gece atv televizyonundaki Santra Programı’nda ağız dalaşına giren eski yönetici Sadettin Saran, yaşananların Fenerbahçe’ye ve kendisine yakışmadığını söyledi. Yıldırım’ın, Rus futbolcu Beschastnykh’in transferinde "Saran, 800 bin dolarlık bonservis bedelinde sahte belge verdi" sözleriyle ağır itham altında kaldığına işaret eden Saran, yaşananlara Mehmet Ali Birand’ın Kanal D’de hazırlayıp, sunduğu 32. Gün Programı’nda açıklık getirdi...

"Annemden, babamdan aldığım terbiye bu değildi. Yaşananlardan dolayı annemden, babamdan utanıyorum. Aziz Yıldırım çelişkiler içinde. Bu sözleri söyleyen birine değil Fenerbahçe Başkanı, dünya başkanı gelse aynı tepkiyi verirdim" diyerek söze başlayan Saran, şöyle devam etti:

Zarara uğratılmadı

"Ahmet Çakar dün (önceki gün) açık açık soruyor parayı vermediğini mi düşünüyorsunuz diye. Ama cevap vermiyor. Böyle bir durumda yakaya yapışırsınız. Transfer sırasında başkan burada bir yanlış var dedim. Başkan yok yok önemli değil. Al bunu dedi. O zaman kendi hesabımdan 800 bin doları Moskova Finansbank’a gönderdim. Belgedeki imzanın sahte olup olmadığı ayrıca tartışma konusu. O kişiler, muhtemelen parayı kulübe vermediler. Bu da beni ilgilendirmiyor.

700 bin dolar denilseydi de 900 bin dolara alsaydım bu bir hata olurdu. Fenerbahçe’nin zarara uğratılması söz konusu değil. Şimdi Yıldırım’a 4 sene niye bekledin bunu soruyorum? Savcılığa neden gitmedin? Niye yakama yapışmadın. Ben Fenerbahçe Kulübü Başkanı olsam bunu sorarım karşımdakine. Yaşananlar bana yakışmadı. Fenerbahçe’ye yakışmadı. 100. yılda bunları konuşmaktan dolayı üzülüyorum."

İki kez ihraç edildim

Kulüp üyeliğinden kişisel meseleden dolayı ihraç edildiğini ileri süren Sadettin Saran, kongre üyelerinin kendisine şans tanıması halinde Fenerbahçe Başkanlığı’na aday olacağını açıklayarak, konuşmasını şöyle tamamladı: "Siyasi ya da kulüp bazında iki defa ihraç edilen birini duydunuz mu? Ben iki kere ihraç edildim. Kişisel bir mesele olduğu açık. Demokratik hakkımı kullandım aday olmak istedim. Para olayında açıkça bir şey var mı yok mu söylenmiyor. Benim ihraç kararımı yargıya götürebilmem için kongrenin onaylaması lazım. En erken mayısta onaylanacak. Başkanlık için hedefim var. Ama her yol mübahtır demedim hiçbir zaman. Fenerbahçe kimsenin malı değil. Kongre üyeleri bana fırsat verirse başkanlık görevini almak istiyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious