'Fenerbahçe'ye hayırlı olsun'

'Fenerbahçe'ye hayırlı olsun'.5719
  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Beşiktaş Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe ile 3 yıllık sözleşme imzalayan milli futbolcuları Tümer Metin'in transferini değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Demirören, Mersin Beşiktaşlılar Derneği'nce, HiltonSA Oteli'nde düzenlenen ''Fortis Türkiye Kupası Balosu'na katıldı. Fortis Türkiye Kupası'nı bu anlamlı günde getirmek istedikleri halde, müzeye verdikleri için getiremediklerini kaydeden Demirören, ''Bu geceyi önümüzdeki sene kazanacağımız kupa ve şampiyonlukların kutlama provası olarak görüyorum. Bunu inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. Beşiktaş'taki şu gerçeği gördüm. Beşiktaş ne zaman birlik ve beraberlik içinde olursa aşamayacağı hiçbir engel yok. Sizlerle beraber bütün engelleri aşacağız. Beşiktaş'ı önümüzdeki yıl çok güzel günler bekliyor. Bu güzel günleri hep beraber paylaşacağız, yaşayacağız'' diye konuştu.

Demirören, Beşiktaş'ı bazı grupların kötü göstermeye çalıştığınına dikkat çekerek ''Biz, o kadar büyük bir kulübüz ki, erişemedikleri için bizi aşağıda göstermek, kötü göstermek istiyorlar. Ama, benim tek bir lafım var, tek Cumhuriyet Türkiye, tek büyük Beşiktaş'' şeklinde konuştu.

Demirören, gazetecilerin ''Tümer Metin'in Fenerbahçe'ye transferini nasıl değerlendiriyorsunuz'' şeklindeki soruya ise ''Alana da, gidene de hayırlı olsun. Başka söyleyecek bir sözüm yok'' dedi.


KULABAŞ: "TÜMER MANEVİYATINI SATTI"

Beşiktaş Kulübü Dernekler Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi

Güven Kulabaş ise Fenerbahçe'ye transfer olan Tümer'i ağır bir şekilde eleştirdi. Kulabaş ''Tümer, maalesef maneviyatını sattı'' dedi.

Tümer'in yakını ve hemşerisi olduğunu ifade eden Kulabaş, şöyle devam etti: ''5 yıldır bütün deplasmanlara beraber gidiyordum. En son Kayseri deplasmanında Altınyıldız Koleji'ne gittiğimizde, Tümer bana "Güven abi ben Türkiye'de oynarsam Beşiktaş'tan başka bir takıma gitmem. Siyah-beyaz formadan başka forma giymem. Askerlik problemim için Avrupa'ya gitmek istiyorum" demişti. Ama, görüyoruz ki, Tümer Metin maalesef maneviyatını sattı''

Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray gibi Türkiye'ye malolmuş kulüplerin, bu tür insanlara taviz verdiği sürece, gençlere verecekleri hiçbir şeylerinin kalmayacağını ifade eden Kulabaş" Bu ülkede insanlar, 500 milyon liraya bir ay çalışıp ailelerini geçindiriyor ve ceplerindeki 10 milyon lirayı da bilet alarak takımlarının maçlarını izlemeye gidiyorlar. Futbol camiasındaki insanlara çok dikkat edin. Villalarda oturuyorlar, altlarında dünyanın en güzel arabaları var. Ancak, futbolcular maneviyatlarını satmaya başladıkları an, bu ülkede biz gençlere hiçbir şey veremeyiz. Tümer'in gittiğine üzülmedim, ama yaptığı hareket çok yanlış. Keşke şu hareketi yapıp Beşiktaş camiasını, Beşiktaş ailesini bu şekilde üzmeseydi. Tümer gibi oyuncuların, gençlere örnek olmaları lazım. Örnek olan insanların da dikkatli olması lazım. Tümer, örnek olmadı, dikkatli olmadı, adam olmadı'' şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, baloya katılan eski ve yeni yöneticilere şilt verildi. Beşiktaş'ın Fortis Türkiye Kupası pastasını ise Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören ile yine yönetim kurulu üyeleri kesti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious