Fenerbahçeyi yeneceğiz

Fenerbahçeyi yeneceğiz.17082
  • Giriş : 21.01.2008 / 17:08:00

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, ''Biz tüm rakiplerimizle her türlü hava koşullarında, sıcağında, soğuğunda çıkıp oynarız ve onları da yenmek isteriz. İnşallah diğer takımları olduğu gibi Fenerbahçe'yi de yenerek en güzel şekilde onları yolcu edeceği

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fikret Ünsal, düzenlediği basın toplantısında, 19. hafta sonunda deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor gibi bir takımı 2-0 gibi net bir skorla yenerek 43 puanla liderliklerini sürdürdüklerini söyledi.

Başta teknik heyet olmak üzere futbolcuları ve olimpiyat stadını dolduran 15 bin Sivasspor taraftarını gönülden kutladığını ifade eden Ünsal, başarılarının süreceğine inandığını kaydetti.

Sivasspor için başlatılan yardım kampanyasına da değinen Ünsal, ''Şu anda bizim yardım kampanyamız 5 trilyon civarına ulaştı. Transfer çalışmalarımız onlardan aldığımız güçle devam ediyor'' dedi.

Ayrıca Sivasspor'un önümüzdeki yıllarda da zirveye oynaması için kalıcı gelirler getirmek amacıyla Vali Veysel Dalmaz ve Belediye Başkanı Sami Aydın'ın ciddi çalışmalar içine girdiğini belirten Ünsal, ''Bizler de Sivasspor kulübü olarak onlara çeşitli projelerimizi sunuyoruz. Birlikte çalışıyoruz. Tahmin ediyorum ki, 2009 yazına yetiştireceğimiz Sivasspor ile ilgili kalıcı tesisler, yani devamlı para getirici gelirler elde ederek Sivasspor'u çok ciddi anlamda kurumsallaştıracağız'' diye konuştu.

Sivasspor'un kurumsallaşacağına ve ciddi mal varlıkları olan bir kulüp haline geleceğine inandığını ifade eden Ünsal, ''Sivasspor hep inşallah başarıdan, başarıya konacak ve Anadolu'nun temsilciliğini uzun yıllar yapacağına yürekten inanıyorum'' dedi.

Bu konuda çeşitli engellemelerle de zaman zaman karşılaştıklarını ifade eden Ünsal, ''Engellemek için sayın valimize, sayın belediye başkanımıza, bizlere çeşitli şekillerde saldırılar yapılıyor. Biz bunları hiç ciddiye almıyoruz. Biz çalışmalarımıza bildiğimiz yoldan, düzgün yoldan, dürüstçe devam ediyoruz'' şeklinde konuştu.

MEHMET YILDIZ'IN GOL SEVİNCİ

Mehmet Yıldız'ın İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında attığı golün ardından yaptığı el hareketiyle ilgili çıkan habere de değinen Ünsal, şunları kaydetti:

''Bu hafta İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında yaşanan bir olayda da bir saldırı var. Yine çok saygıdeğer gazetelerimizden Vatan gazetesinin dünkü sayısında, kaptanımız Mehmet Yıldız ile ilgili yayınlanan son derece maksatlı bir fotoğraf var. Mehmet gol attıktan sonra bir siyasi partiyi sembolize eden hareket yapmış. Burada Mehmet, kendisine gelen Devran'a, (bir dakika ben seyirciye gidiyorum) diyor, bu hareketi yapıyor. Bu yandan çekilmiş, biraz da sol parmak uzatılarak montaj yapılmış bir fotoğraf.'' Haberde işaretin de aşırı milliyetçi bir partinin işareti olarak nitelendirildiğini ifade eden Ünsal, şöyle devam etti:

''Bir kere o partimiz aşırı milliyetçi bir parti değil. Normal demokratik düzen içinde kurulan bir partidir. Bir aşırılığı da yoktur. Bunu da çok rahatlıkla söyleyebilirim. Kaldı ki, Mehmet öyle bir hareket yapmış olsa da onun da sonuna kadar arkasında dururuz, ama böyle bir hareket yoktur. Biz bu gibi engellemelerle mutlaka karşılaşacağız, bunlar olacak. İşte şurada da Fenerbahçelilerin bir yengeç dansı var. Orada da ellerde çeşitli şeyler var. Bunları siz bir şeye yorumlayamazsınız. Bu yabancıların yaptığı yengeç hareketi bize çok yabancı, o hareket herkese hoş geliyor da bizim Mehmetimizin yaptığı hareket niye millete batıyor, bunu da anlamakta gerçekten çok zorluk çekiyorum.'' Bu konuda mahkemeye verme gibi bir düşüncelerinin olmadığını da belirten Ünsal, ''Ben tahmin ediyorum, Vatan gazetesinin Sivaslı olan sahibi Zafer Mutlu ağabeyim mutlaka onun cezasını verecektir. Ben o arkadaşımızı Zafer ağabeyime havale ediyorum'' ifadesini kullandı.

SOĞUK HAVANIN FUTBOLA ETKİSİ

İki hafta önce oynadıkları Trabzonspor maçında soğuktan dolayı Trabzonsporlu bazı futbolcuların kulaklarının su toplamasına da değinen Ünsal, ''Öylesine enteresan şeyler gelişmeye başladı ki, Allah'ın havasından dolayı bile bize saldırmaya başladılar. 40 yılda bir olan soğuk. Bunun Sivasspor ile bir ilgisi, alakası yoktur'' dedi.

Bu konuda tedbirlerin alınması gerektiğini, sporcuların kulaklarına vazelin değil, romatizmal değerler içeren merhemler sürülmesi gerektiğini ifade eden Ünsal, şöyle devam etti:

''Havayı bile bahane ediyorlar. Eksi derecelerde, özellikle eksi 10'un altına düştüğü derecelerde biz de çok fazla Futbol oynamak istemeyiz. Aynı şartlarda biz de oynuyoruz. İnsan sağlığı Sivasspor'un şampiyonluğundan bile önemlidir. Biz olaya böyle bakıyoruz. Dün bir televizyon kanalı yine soğuk havayı bahane ederek, zannediyorum Fenerbahçeli yöneticilerle de biraz paslaşarak, bir program yaptı. Neredeyse maçı dünden tatil ettirmeye çalışıyorlar. O günkü hava şartları neyi gerektirir, o günkü hakemler genelde buna karar verir.'' Kendilerinin de soğuk havada çıkıp oynamak gibi bir saplantılarının olmadığını kaydeden Ünsal, ''Biz bu konuda çok açığız. Öyle ketum değiliz. İllaki biz çıkıp eksi 30-40 derecede Futbol oynayacağız diye bir saplantımız yok. Bu soğuk havalar bize avantaj getiriyor gibi bir düşüncemiz de yok'' şeklinde konuştu.

''ŞAMPİYONLUĞA GİDEN YOL MAYINLARLA DOLU''

''Biz tüm rakiplerimizle her türlü hava koşullarında, sıcağında, soğuğunda çıkıp oynarız. Ve onları da yenmek isteriz'' diyen Ünsal, sözlerini şöyle tamamladı:
'
'İnşallah diğer takımları olduğu gibi, 10 haftada 10 yaptık, bu hafta Fenerbahçe'yi de 11 hafta da 11 yaparak yenerek, en güzel şekilde onları yolcu edeceğiz. Ama 3 puanlarını alarak yolcu edeceğiz. Böyle pazardan spekülasyonlar başlayınca, aklıma birkaç sezon önce Galatasaray'ın ikinci başkanı sayın Adnan Polat'ın söyledikleri geldi. Fenerbahçe'nin durumunu bozmak için 'saat 20.45' derdi. Galiba gene büyük takımlar bu moda girdiler. Çeşitli şeyler üretmeye başladılar. Hiç kimse hiçbir bahanenin arkasına sığınmasın, biz de sığınmayacağız. Gelsinler aslanlar gibi maçımızı yapalım. Hava şartları müsait değilse biz de asla istemeyiz. Bunu da açıkça söylüyorum, ama tüm Anadolu insanlarının ve tüm Sivaslıların şunu da bilmesini istiyorum. Şampiyonluğa giden yol mayınlarla doludur, bir Anadolu takımı için. Gerçekten bizim işimiz çok zor. Biz Sivasspor yönetimi olarak bunun farkındayız, tüm Sivaslılar da bunun farkında olsunlar. Bizim işimiz çok zor, ama biz sağduyumuzla, her zamanki sergilediğimiz duruşumuzla bunların üstesinden gelmeye çalışacağız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious