Fenerbaheçe'nin Ankara çıkarması

Fenerbaheçe'nin Ankara çıkarması.18183
  • Giriş : 21.05.2009 / 23:39:00

Fenerbahçe Kulübü'nün Gölbaşı'nda yaptırdığı Türk Telekom Ankara Tesisleri, büyük bir katılımla açıldı. Açılışa çok sayıda bakan ve bürokrat katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Gölbaşına bağlı İncek'de 10 bin metrekare alana yapılan tesisin açılışına Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Tarık ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu, emekli orgeneral Tuncer Kılınç, Ankaragücü Kulübü Onursal Başkanı Cemal Aydın, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu milli halterci Halil Mutlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç'ın, tören alanına geldikten sonra Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım ile tokalaşırken, "Tarafsız mahkeme başkanını, taraflı hale getirdiniz" biçimindeki sözleri gülüşmelere neden oldu. Kılıç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'e tesisleri gezdiren Yıldırım, 2 başkanla birlikte Fenerium mağazasına girdi. Yıldırım, beğendikleri formaları Kılıç ve Gökçek'e hediye etti.

Açılışta basın mensuplarının sorularını cevaplayan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, tesisler ilgili bilgiler verdi ve hafta sonunda yapılacak olan genel kurulla ilgili açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe delegelerinden 3 yıl daha görev istediklerini belirten Yıldırım, "Kongreyle geldik, kongreyle gideriz. Delegelerin oyları sağlıklı bir şekilde kullanmalarını istiyorum. Kongre, herşeye karar verir. 11 yıl hizmet ettim, 3 yıl daha istiyorum. 10 artı 3'teki kastımız 1. yıl kulübe alışma devresiydi. 3
yıl daha zaman istiyoruz, bunu da 200 milyon dolarlık yatırım yapmak için istiyoruz. Ataköy'deki arazinin üzerine kompleks yapacağız. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Bize 3 yıl daha görev verileceğine inanıyorum" diye konuştu.

Yıldırım, Türk Telekom Arena Tesisleri'ni 10 milyon dolar harcayarak tamamladıklarını ifade ederek, "Buraya gelen Fenerbahçeliler, Fenerbahçeli olmanının tadını çıkaracaklar. Bu tip tesisleri diğer illerimize de yapmak istiyoruz" dedi.

Aziz Yıldırım, UEFA Kupası finalinin Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanmasının kendilerine büyük gurur yaşattığını ifade ederek, bu sayede Türkiye'nin de iyi bir reklamının yapıldığını söyledi. Aziz Yıldırım, teknik direktörle ilgili bir soruya ise, bu konunu genel kuruldan sonra konuşulması gerektiği şeklinde cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*