FenerCELL ve F.Bahçe Üniversitesi

FenerCELL ve F.Bahçe Üniversitesi.18183
  • Giriş : 24.01.2009 / 14:32:00
  • Güncelleme : 24.01.2009 / 14:41:30

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı başladı. Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri'nde Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay'ın başkanlık ettiği toplantıya Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri ve divan üyeleri katıldı.

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Toplantıda Fenerbahçe Kulübü'nün tesisleşme hamlesinin anlatıldığı barkovizyon gösterisi yapıldı. Bu gösterimin ardından Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay'ın gündemle ilgili yaptığı konuşmasından sonra yönetim kurulunun gündeme ilave etmek istediği madde oylandı. Boksta Dünya Şampiyonu olan Fenerbahçeli boksör Gülsüm Tatar ve Fenerbahçe Kulübü Boks Şube Kaptanı Mert Öztemel'e Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım ve Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay plaket verdiler. Daha sonra kürsüye çıkarak kısa bir konuşma yapan Genel Sekreter Vedat Olcay, Fenerbahçe Üniversitesi ile ilgili çalışmaların kağıt üzerinde tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde çalışmaların detaylandırılacağını açıkladı.

Toplantıda yönetim kurulu adına bir konuşma yapan Başkan Vekili Nihat Özdemir, ligde ve kupada iddialarını sürdürdüklerini belirterek, "Son toplantımızda yönetim kurulu olarak başta Futbol takımımız olmak üzere tüm faaliyetlerimizde gerekeni yapacağımızı söylemiştik. Söylediğimiz gibi de gerekenleri yaptık. Şampiyonlar Ligi'nden elenmemize çok üzüldük. Ancak Turkcell Süper Ligi'nin 17. haftasında yarın oynayacağımız Trabzonspor maçını kazanmamız ve birinci sırada bulunan takımın da kaybetmesi halinde lider durumuna geleceğiz ve ligin ilk yarısını lider olarak tamamlayacağız. Öte yandan Türkiye Kupası'nda da grup lideri olarak tur atladık ve iddiamızı sürdürüyoruz. Ara transfer döneminde Futbol takımımıza güç katacak genç yetenekleri bünyemize kattık" diye konuştu. Fenerbahçe'ye gelir kazandıracak tesislerin yapımının da devam ettiğini vurgulayan Özdemir, "Kulübümüze gelir kazandıracak tesislerin yapımı tüm hızıyla sürüyor. Kenan Evren Lisesi yerine yapılacak üç okuldan ilki 2009 -2010 eğitim ve öğretim yılı için tamamlanıyor. Kenan Evren Lisesi'nin yerine yapılacak projeler de otopark, ticaret merkezi ve otel olarak planlanıyor. Yönetim kurulumuz bu projelerin geliştirilmesi için gelen teklifleri değerlendiriyor. Öte yandan Ankara Fenerbahçe Tesisleri de tamamlanmak üzere. Bu tip tesislerle Fenerbahçelileri bir araya getireceğimizi düşünüyoruz. Buna benzer tesislerin temellerini diğer şehirlerde de atmayı planlıyoruz. Ayrıca Ataşehir'deki kapalı spor salonunun yapımına da başlandı. Fenerbahçe Kulübü'nün eskiden yönetim binası olarak kullanılan Fenerbahçe Burnu'ndaki bina da Konuk Evi olarak restore edildi ve hizmete açıldı. Oyun salonunun tadilatı ise devam ediyor. Bu tadilat şubat ayı ortalarında tamamlanacak" dedi.

FENERCELL GELİYOR

Kriz ortamında gerekli tüm çalışmaların yapılmaya devam ettiğini söyleyen Özdemir, "Krizin Fenerium'u daha az etkilemesi için çalışmalarımız sürüyor. Yeni ürün çeşitleri ve yeni mağazalarla güç katıyoruz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü Mobil İletişim Şirketi'nin kurulması için faaliyetlerin başladığını belirten Özdemir, "Fenerbahçemize yeni bir proje üstünde çalışıyoruz. AVEA ile birlikte FenerCEll şirketinin kurulması için çalışmalar başladı. Taraftarlarımıza mobil imkanlar sunacağız. Taraftarlarımız konuşmalarını FenerCell üzerinden yaptıkları takdirde Fenerbahçe Kulübü buradan çok önemli gelirler kazanacaktır" dedi.

Altyapı ve amatör şubelerin de oldukça başarılı olduğunu belirten Özdemir, "Altyapı çalışmalarımız başarıyla sürüyor. Özellikle Bayan ve Erkek Voleybol ve Basketbol Takımlarımız Avrupa'da önemli başarılar elde ediyorlar. Bu takımlarımızın amacı hem Türkiye Ligi'nde hem de Avrupa'da başarılara ulaşmak" diye konuştu. Özdemir, Dünya Şampiyonu olan Gülsüm Tatar'ın başarısının kendilerini gururlandırdığını da sözlerine ekledi. Nihat Özdemir'in açıklamalarının ardından denetim kurulu raporu okundu. Toplantı üyelerin konuşmalarıyla devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*