Fener'de provokasyon iddiaları

Fener'de provokasyon iddiaları.16606
  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe tribünlerinde bir süreden beri iki grup arasında meydana gelen kavgalarda Galatasaray'ın en büyük taraftar grubu olan ultrAslan'ın parmağı olduğu iddiası ortaya atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarı-Lacivertli takımın birçok maçında boy gösteren ultrAslan'ın Bodrum temsilcisi Mümtaz Acar'ın, Bursa'daki olaylarda yer alması bu iddiaları daha da güçlendirdi.

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği'ne molotof kokteyli atılması olayına adı karışan ultrAslan Bodrum Temsilcisi Mümtaz Acar, Bursa'da yaralanarak Bursa Devlet Hastanesi'nde tedavi oldu. Bir süredir Fenerbahçe'nin bayan Basketbol maçları dahil birçok maçına gittiği ortaya çıkan Acar'ın Genç Fenerbahçeliler ve Esenler grupları arasındaki kavganın şiddetlenmesi konusunda da çalışmalar yaptığı belirlendi.

Bu olayın ardında yatan nedenin ise Fenerbahçe'yi 100. yılında içten yıkma düşüncesinin yattığı öne sürüldü. Bu kavgalar nedeniyle Fenerbahçe ceza alma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Bu arada ultrAslan Grubu Genel Koordinatörü Alpaslan Dikmen ise Mümtaz Acar'ın kendileriyle hiçbir bağlantısı olmadığını öne sürerek, "Fenerbahçe maçına gidenleri takip edemeyiz. Bodrum temsilcimiz Emirhan Köksal'dır" dedi.

BLOGUNDA ABDULLAH ÇATLI FOTOĞRAFLARI DİKKAT ÇEKTİ

F.Bahçe'nin 4-0 galip geldiği Bursa deplasmanında tribünde sarı-lacivertli taraftarlar arasında arbede yaşanmış ve bazı taraftarlar yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı. İşte bu hastanelik olanlardan bir tanesinin Galatasaray taraftar grubu UltrAslan'ın Bodrum başkanı Mümtaz Acar olduğu iddia edildi. Konu, F.Bahçeli taraftarların sitesi antu.com'da geniş yankı uyandırdı. Acar'ın Bursa maçı için F.Bahçeliler'e ayrılan 809 biletten birini alıp içeri nasıl girdiği ise belirsizliğini koruyor. İnternette Acar'ın 'http://terorofthetribun. spaces.live.com/owner=1' adresli blogunda; Abdullah Çatlı, Korkut Eken fotoğrafları dikkat çekiyor. Ayrıca Acar, 'Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaşta' olduğunu da belirtiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious