Fener'de yeniden Luxemburgo iddiası

Fener'de yeniden Luxemburgo iddiası.9294
  • Giriş : 13.12.2008 / 10:00:00
  • Güncelleme : 13.12.2008 / 09:50:51

F.Bahçe’nin, tecrübeli teknik adam ile temasa geçtiği belirtilirken, Brezilya medyası, ülkesinden sayısız teklif alan ancak hiçbirini kabul etmeyen Luxemburgo’nun gönlünün Avrupa’da olduğunu, bu transferin her an gerçekleşebileceğini yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Brezilya basını, Fenerbahçe'nin Vanderlei Luxemburgo ile yakından ilgilendiğini ileri sürdü. Tecrübeli hocanın, Brezilya Ligi'nde Palmeiras ile yeni sözleşmeye yanaşmadığını belirten gazeteler, Luxemburgo'nun Türkiye'den gelen cazip teklifi düşündüğünü kaydetti.

Eski kulübü Santos'u da geri çeviren, Brezilyalının bir diğer ünlü takımı Internacional'a da olumsuz yanıt veren Luxemburgo'nun yeniden Avrupa macerasına atılmak istediği belirtildi.
2008 yılında Brezilya'nın en iyi hocası seçilen tecrübeli teknik adamı transfer edebilmek için büyük uğraş verdiklerini açıklayan Santos Kulübü Sportif Direktörü Ocimar Belocenho, “Ne yazı ki hocanın gönlü yurt dışında” ifadesini kullandı.

Radio Gaucha'ya konuşan Luxemburgo ise Brezilya'dan gelen tekliflerin kendisini mutlu ettiğini ancak bu kulüplerin ciddi projelerle kendisine yanaşmadığını kaydetti.

Başarısızlıkla tamamlanan Real Madrid denemesinden sonra tekrar Avrupa'ya açılmak istediğini gizlemeyen Luxemburgo, “Amacım ünlü bir kulübü çalıştırmak. Bu yönde gelişmeler var ama isim veremem” diye konuştu.

Yorum yapmadı
Tecrübeli hoca, “Fenerbahçe sizinle ilgileniyor mu?” sorusuna ise “Bu kulübün başında halen bir teknik adam var. Bu yüzden yorum yapmak doğru olmaz” yanıtını verdi. Aragones'e olan güvenin hızla azalması ve alınan başarısız sonuçlar nedeniyle Fenerbahçe Yönetimi'nin devre arasında Luxemburgo ile masaya oturabileceği kaydedildi. Daha önce de sarı-lacivertli yönetimin gündeminde yer alan ancak anlaşma sağlanamayan Brezilyalı hocanın bu kez Türkiye'ye gelmesinin büyük olasılık olduğu bildirildi.

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*