Fener'den 300 öğrenciye yardım

Fener'den 300 öğrenciye yardım.18183
  • Giriş : 18.05.2009 / 21:36:00

Fenerbahçe Spor Kulübü, Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteği ile yürüttüğü proje çerçevesinde 300 öğrenciye yardım yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İl ve İlçelerinde eğitim gören 300 ihtiyaç sahibi öğrenciye yardım paketleri Amasya Halk Eğitim salonunda düzenlenen programda verildi.

Yardım çalışması Fenerbahçe Spor Kulübü, Amasya Fenerbahçeliler Derneği ve Almanya Reutlingen Fenerbahçeliler Derneği'nin dayanışması ile organize edildi. Yardım paketlerinin içerisinde öğrenci başına toplam 65 TL tutarında ayakkabı, pantolon, mont, çanta ve muhtelif kırtasiye malzemeleri bulunuyor.

Amasya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Hüseyin Zobu açıklamasında; "Fenerbahçe Spor Kulübü her yıl bir sosyal proje planlamakta ve bunu ülkemiz içerisinde ve yurt dışında bulunan taraftar dernekleri aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda geçen yıl 101. yılda 101 okula 101.000 gereç adı altında yapılmış, doğu ve güneydoğuda bulunan 101 ilköğretim okuluna malzeme yardımında bulunulmuştur. Bu yardımların bir yenisini de Amasya'da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Programa il dışından Fenerbahçe spor kulübü yöneticileri, eski Fenerbahçe futbolcusu ve teknik direktörü Turhan Sofuoğlu, Almanya Reutlingen Fenerbahçeliler Derneği yöneticileri ile Amasya Vali vekili Hamdullah Suphi Özgödek, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, il protokolü ve dernek üyeleri katıldı. Yardım paketlerinin dağıtımından sonra Fenerbahçeliler Derneği Lokali'nin de açılışı yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*