Fener'den taraftarına sert tepki

Fener'den taraftarına sert tepki.15440
  • Giriş : 22.03.2009 / 08:18:00
  • Güncelleme : 22.03.2009 / 08:22:37

Fenerbahçe Kulübü, futbol takımının 2-1 mağlup olduğu Bursaspor maçı dönüşünde, yolda takım otobüsünü araçlarıyla sıkıştıran taraftara sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Kulübü, Futbol takımının deplasmanda 2-1 mağlup olduğu Bursaspor maçı dönüşünde, yolda takım otobüsünü araçlarıyla sıkıştıran, Samandıra Kamp Merkezi önünde de futbolculara küfürlü tezahüratlar yapan taraftarlara tepki gösterdi.

Kulübün internet sitesinde "Bunlar taraftar değil" başlığıyla yapılanaçıklamada, bir grup taraftarın, Futbol takımı oyuncuları ve kafilenin bulunduğu otobüs ile araçları yolda sıkıştırarak kaza tehlikesi atlatılmasına neden olduğu, Samandıra Kamp Merkezi'nde önünde de uzun süre küfürlü tezahüratlarda bulunarak, futbolculara hakaret ettikleri bildirildi.

Taşkınlık yapan taraftarların basın mensuplarını da tehdit ettikleribelirtilen açıklamada, özetle şu görüşlere yer verildi:
"Alınan bir başarısız sonucun ardından adına taraftar demeye dilimizin varmadığı bu bir avuç kendini bilmezin yaptıkları hiçbir şekilde kabul edilemez bir davranıştır. Fenerbahçeli olmayan ve takımımızın aldığı her olumsuz sonucun ardından organize bir biçimde ortaya çıkan bu grubun amacının, neye ve kimlere hizmet ettikleri bellidir. Samandıra'da olay çıkaran bu grup, gazetecileri de tehdit etmiş ve onların da görüntü almasını ve fotoğraf çekmelerini engellemiştir. Yöneticilerimiz ve başkanımızın hava alanlarında ya da kendi
kişisel işleri ile ilgili mekanlarda dakikalarca gazetecilik sınırlarını aşarak görüntüler almaya çalışan ve uyarıldıklarında bunu 'görev yapmamız engelleniyor'

şeklinde haberleştiren basının, bu bir avuç kendini bilmenizin tehditleri karşısında geri adım atması ve bunu gündeme dahi getirmemesi de son derece manidardır. Ancak gerek bu çirkin olayları yapanlar, gerek bunların arkasındakiler gerekse basında bunları şirin göstermeye ve hatta bu çirkinlikleri taraftar tepkisi olarak nitelendirmeye çalışanlar şunu net olarak bilmelidirler ki, bu girişimleri sonuçsuz kalacaktır. Fenerbahçe Kulübü yönetimi bugüne dekolduğu gibi bundan sonra da bu kendini bilmezlerle mücadele edecektir.

Yönetimimiz hem saha içinde hem saha dışında camiamıza yakışmayan davranışları sergileyenler ve Fenerbahçe'nin ağırlığını taşıyamayanlar hakkında gerekli tedbirleri alacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*