Fener'e bir ret daha

Fener'e bir ret daha.13099
  • Giriş : 29.02.2008 / 21:55:00

Fenerbahçe Kulübü'nün, Galatasaray maçında kırmızı kart gören Lugano ve Gökhan'la ilgili cezai işlem yapılmaması başvurusunu reddeden PFDK kararına yaptığı itiraz, Tahkim Kurulu tarafından reddedilerek, PFDK kararı onandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe Kulübü'nün, Galatasaray maçında kırmızı kart gören Lugano ve Gökhan'la ilgili cezai işlem yapılmaması başvurusunu reddeden Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararına yaptığı itiraz, Tahkim Kurulu tarafından reddedilerek, PFDK kararı onandı.

Fortis Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında, çift sarı kart görerek kırmızı kartla oyun dışında kalan Lugano ve Gökhan'la ilgili cezai işlemin, ''Aşikar hakem hatası'' olduğu gerekçesiyle kaldırılmasını isteyen Fenerbahçe Kulübü'nün başvurusu, dünkü PFDK toplantısında, bariz bir hatalı hakem kararı olmadığı görüşüne varılarak reddedilmişti.

PFDK'nın bu kararının iptal edilmesi yönünde hemen Tahkim Kurulu'na başvuran Fenerbahçe Kulübü'nün itirazını, Tahkim Kurulu bugün toplanarak görüştü. Kurul, PFDK'nın aldığı kararların usul ve yasaya uygun olduğunu kaydederek, sarı-lacivertlilerin itirazını reddetti ve PFDK'nın bu konudaki kararını oy birliğiyle onadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious