Fener`e yabancı serbest!

  • Giriş : 17.06.2007 / 11:31:00
  • Güncelleme : 17.06.2007 / 11:36:33

Federasyon kararını henüz açıklamadı, ama Kanarya'nın sözleşmeli yabancısı 12’ye ulaştı bile...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Roberto Carlos, Alex, Edu, Deivid, Lugano, Appiah ve Kezman yabancı kontenjanında... Aurelio, Colin Kazım, Vederson ve Önder Turacı ise çifte vatandaş. Bursaspor’da kiralık De Souza da cabası.

Öyle olmazsa, böyle
Son dönemde gündemden bir an bile düşmeyen ‘yabancı futbolcu sayısı’ konusu, bugünler de yine kamuoyunu epey meşgul edeceğe benziyor. Herkes, federasyonun bu konuda vereceği kararı beklerken, bu yolda epey yol alanlar da var; Sarı-Lacivertli yönetim gibi! Aziz Yıldırım-Haluk Ulusoy çekişmesinin sadece bir nedenini oluşturan yabancı kontenjanı konusunda Sarı Kanaryalar’ın pek de bir sıkıntısı yok aslında!

Teknik kadro da yabancı
Çünkü Sarı-Lacivertliler’in kadrosunda 11+1 yani 12 yabancı futbolcu zaten bulunuyor. Artı 1, Bursaspor’a kiralanan De Souza... Teknik direktör Zico ile yardımcıları gibi, yeni transfer R.Carlos, Alex, Edu, Deivid Brezilya vatandaşı... Lugano, Appiah ve Kezman, diğer yabancı statüsündeki isimler. Lafı, “Öyle de alırım, böyle de'' demeye getiren yönetim, çifte vatandaşlara yönelerek sorunu kısmen çözdü aslında.

İtina ile engel aşılır
Marco Aurelio, Mehmet adını alıp milli oldu. Belçika Milli Takımı’nda oynadığı için Ay-Yıldızlı formayı giyemeyen Önder Turacı zaten kadrodaydı. Vederson ve İngiltere’den gelen Colin Kazım, takıma yerli statüsünde yeni kazandırılan isimler oldular. Arkası gelir mi, bu bir yöntem midir bilinmez. Ama bunun bir Aziz Yıldırım inadı olduğu spor kamuoyunda konuşulmaya başlandı bile.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious