'Fener'i baskıyla yendik'

'Fener'i baskıyla yendik'.12431
  • Giriş : 21.04.2008 / 16:02:00

Beko Basketbol Ligi'nde sahasında Fenerbahçe Ülker'i yenen Türk Telekom'da, antrenör Ercüment Sunter, ''Fenerbahçe Ülker'i yaptığımız baskıyla yendik'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Cafe Crown ve Kepez Belediyesi maçlarındaki mücadelenin Fenerbahçe Ülker galibiyetinin müjdecisi olduğunu belirten Sunter, şunları söyledi:

''Taraftarlarımızın desteği, sporcularımızı ateşledi. Maçın genelinde tempoyu biz belirledik ve son periyotta yaptığımız baskıyla rakibimizi yendik. Fenerbahçe Ülker'i yenerek çok önemli bir galibiyet aldık. Maç genelde kontrolümüzde geçti. Fenerbahçe Ülker çok iyi bir takım. Bizim için çok kritik bir maçtı. Hem ligdeki yerimizi korumak, hem de Fenerbahçe Ülker ile olası bir play-off eşleşmesinde beraberliği yakalamak istiyorduk. Şimdi play-off rakiplerimizden Beşiktaş Cola Turka'ya karşı 1-0 üstünlüğümüz, Antalya Belediyesi'ne ise 1-0 dezavantajımız var. Diğer rakiplerimizle ise eşit durumdayız. Hedefimiz sezon başından itibaren şampiyonluk. Sezon içinde planlı bir düşüş yaşadık. Tam zamanında geri geldik. 34 sene sonra Ankara'ya şampiyonluğu getirmek istiyoruz. 4. periyotta yaptığımız baskı ve Fenerbahçe Ülker'e yaptırdığımız top kayıpları, maçın kilit noktasıydı.''

Basketbol şube genel menajeri İrfan Yücesoy ise maç saatindeki değişikliğe rağmen Atatürk Spor Salonu'nu dolduran ve sporcularını karşılaşma boyunca hiç durmadan destekleyen Ankaralılara bir kez daha teşekkür ederek, ''Final grubunda da destekleyin bizi, lig kupasını alarak bir kez daha sevindirelim sizleri'' mesajını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious